Aktuality

MUŽI A : Sokol Určice - Sokol Čechovice 1:3 (1:3)

1.kolo hráno v Určicích dne 5.8.2017
0:1 Hatle (Ján) 13.min., 0:2 Ján (Haluza) 33.min., 1:3 Kolečkář (Haluza) 45.min.

Polák

Walter - Koláček - Maděrka - Š.Hanák

Novák - Kolečkář - Lakomý - Hatle - Ján

Haluza

Střídali: 57.min. Klváček (Haluza), 70.min. Veselý (Walter), 82.min. Chmelík (Ján), 89.min. Nejedlý (Hatle)
Trenér: Evžen Kučera
Vedoucí mužstva :

Marek Začal

V úvodním kole jsme zajížděli na půdu soupeře, který hrál v minulé sezóně krajský přebor. Diváky čekalo atraktivní derby Sokol Určice - Sokol Čechovice.

A na zápase jsme měli svého zpravodaje, který nám svým osobitým způsobem "derby" popsal :-).

První zápas podzimní části a hned derby jako hrom. Naši fotbalisté vyjížděli přes dva kopce do dalekých Určic :-). Nevěděli co na ně domácí hráči nachystají a z počátku byla vidět na čechovických kopačkách určitá nervozita. Která však byla i spojena s obrovským odhodláním vyhrát první zápas a vstoupit dobře do soutěže.

Prvních 10 minut byli jednoznačně nebezpečnější domácí, kteří si vypracovali několik nadějných šancí a jednu 100% tutovku, kdy úplně volný Petr Halouzka hlavičkoval z malého vápna do náruče Poláka. Po deseti minutách jsme se konečně uklidnili a začali jsme držet míč na kopačkách. V 15.min. utekla po levé straně naše Black Mamba (Michal Ján), krásně nacentrovala před bránu a Mates HATLE rozvášnil naše fanoušky - 1:0. Tento gól nás hodně uklidnil a najednou jsme byli všude první. Hned po úvodní brance měl na hlavě gólovku Haluza, ale tygřím skokem "hlavou napřed" minul bránu. Co se nepovedlo jemu, se povedlo o 20 minut později, kdy "Jamal" s Haluzou vyhráli dvě hlavičky po sobě a Michal JÁN byl opět nezastavitelný a chladnokrevně zakončil na 2:0. Ovšem místo klidu domácí o další minutu později snížili po svém první rohovém kopu na 2:1, když jejich hráči udělali z našich jen sparingpartnery. Ve 40.minutě Haluza přetlačil v hlavičkovém souboji domácího stopera div si nevytrhal všechny zbytky vlasů, ale míč poslal jen vedle branky. Už se blížil konec poločasu, když opět Haluza zamotal nohy sobě i protihráčům a vynořil se najednou sám za klubkem domácích hráčů, kteří stejně jako on, nechápali co se stalo. Následně míč posunul na volného KOLEČKÁŘE, který poslal domácí obránce na tzv. párek a propálil golmana na 3:1.

Druhá půle už nebyla tak kvalitní jako ta první, hrálo se nahoru dolů, ale pouze od vápna k vápnu. Domácí se snažili něco vymyslet, ale naši kluci výsledek bez problémů ubránili výsledek. V 85.min. měli domácí poslední šanci s výsledkem něco udělat, ale Vodák z malého vápna přestřelil. Po závěrečném hvizdku si naši chlapci mohli zařvat oslavný chorál.

více ...

NOVÁ SEZÓNA ZAČÍNÁ.

V sobotu 5.8. v 17.00 hod. začne nová fotbalová sezóna !!!

Hned v 1.kole I.A třídy nás čeká velmi atraktivní zápas proti Sokolu Určice. Přijďte povzbudit naše fotbalisty, budou to proti tomuto silnému soupeři potřebovat. Výkop utkání je v 17.00 hod. a hraje se na hřišti v Určicích.

Tento ročník I.A třídy bude z pohledu "derby" utkání velmi zajímavý. V soutěži se střetneme s dalšími 7 okresními celky, takže v každém kole se příznivci prostějovské kopané dočkají atraktivního zápasu.

Hned v dalším kole v neděli 13.8. od 17.00 hod. přivítáme na svém hřišti nováčka z Němčic. A pak "okresní derby" absolvujeme takto :