Mladší dorost : Sokol Čechovice - FK Šumperk B 3:2 (0:0)

20.kolo hráno na hřišti v Biskupicích 29.4.2017

1:1 Frohn 60.min., 2:2 Růžička 73.min., 3:2 Růžička 74.min.

Frohn - Valdez - Hájek - Krčal

Pátek - Růžička

Střídali: 61.min. Handl (Pátek), 63.min. Moural (Krčal), 78.min. M.Vybíral (Růžička)
Vedoucí mužstva: Magda Schusterová

Náš mladší dorost hostil svého soupeře pro 20.kolo, stejně staré fotbalisty ze Šumperka, opět v azylovém prostředí, tentokrát však kvůli nepříznivému počasí v předešlých dnech v nedalekých Biskupicích. Ani na lavičce nebyl tentokrát nemocný Páleník, jinak byli čechovičtí kompletní včetně posil ze starších žáků, kteří se tentýž den ráno protrápili v Konici k vítězství na penalty. První polovina se nesla především v taktickém duchu, dvě šance hostů vychytal Navrátil, na druhé straně hrozily Čechovice především ze standardních situací. Nejvíce pak ohrozil skoro napnutou síť za zády šumperského gólmána Filip Baroš, jeho pokus však zastavila tyč. Žádná nebezpečnější akce se již neudála, poločas sudí Oulehla ukončil za bezbrankového stavu. Druhý poločas začal nejprve neshodami hostí s rozhodčím, kdy se hráčům soupeře nelíbilo neuznání sporného gólu, kdy Navrátil neudržel míč a hostující útočník jej dorazil do brány, údajně po faulu. I tak se však následně hostě radovali z vedení, ne však na dlouho, protože po rohovém kopu bleskově vyrovnal Frohn na 1:1. Následoval faul domácích v pokutovém území a ani další zápas mladšího dorostu se tak neobešel bez penalty, kterou Šumperk proměnil a dostal se do vedení 1:2. Následně však byli diváci na svatostánku v Biskupicích svědky znovuzrození  střelce Růžičky, který dvěma slepenými góly strhl vítězství v poměru 3:2 na stranu Čechovic.

Hodnocení trenéra: „Spokojen jsem byl už po prvním poločase, oproti zápasu v Zábřehu to bylo jako den a noc. Zřejmě byl výkon ovlivněn i větším hřištěm oproti malinké umělce v minulém kole. Šumperk mi přišel jako daleko silnější protivník, bylo však krásně vidět, že minulý týden jsme si zápas prohráli sami. Ačkoliv k jednotlivcům výtky byly, jako tým jsme působili kompaktně a dodržovali taktiku. Druhý poločas pak byl divočejší, vše začalo dohady hostů s rozhodčím, neuznaným gólem, penaltou... Jsem rád, že jsme se prosadili gólově konečně i ze standardky, Šumperk měl především s rohovými kopy veliké problémy, škoda, že jich nebylo více. A úplně největší radost mi pak udělaly první dvě střely na jaře v podání Marka Růžičky a také jeho první dva góly znamenající vítězství, ačkoliv u toho druhého byla ještě důležitější práce Filipa Baroše.