DOROST st.

1.FC Viktorie Přerov B - Sokol Čechovice 1:6 (0:2)

6.kolo hráno v Přerově dne 23.9.2017
0:1 Handl 13.min., 0:2 Skoumal 16.min, 1:3 Mucha 63.min., 1:4 Sedlák 74.min., 1:5 Mucha 73.min., 1:6 Halouzka 77.min.

Pekař

Sklenář - Bašný - Kumstát - Smolka

Sedlák - Halouzka - Hájek - Mucha

Handl - Skoumal

Střídali: Schuster, M.Vybíral,Valdez, T.Vybíral, Zápeca
Trenér: Martin Pytela

Tentokrát nejstarší čechovické mládežníky čekal duel v Přerově, konkrétně jsme se utkali s dorostenci z Viktorie Přerov „B“. Nutno dodat, že za domácí v krajském přeboru nastupuje výběr U16, tudíž se nelze moc divit faktu, že se jim ještě nepodařilo získat v dosavadním průběhu soutěže ani bod. Nicméně lehký zápas se očekávat nedal, jelikož všechny předešlé, co béčko „Viktorky“ odehrálo,  skončily prohrami o jednu, maximálně o dvě branky. Úvodní čtvrthodinka se Čechovicím vydařila. Sice Skoumal nejprve spálil dvě tutovky, ale radost všem fanouškům přinesl Handl, který placírkou krásně umístil svůj pokus pod břevno. Vše však mohlo být jinak, protože po chybě v defenzivě hosté z ojedinělého útoku trefili tyč. Následně se ke slovu dostal opět Skoumal, tentokrát již svou šanci proměnil a bylo to 0:2. Do poločasu se již skóre nezměnilo. Druhý poločas po neproměněné šanci hostů začali lépe domácí hráči a povedlo se jim i snížit. Pro Čechovice se zjevně jednalo o šok, jelikož v následujících deseti, možná patnácti minutách byly jasně horším celkem. K vidění byly nepochopitelné chyby, individuální zkraty a ztráty míče, z níž domácí velice nebezpečně zatápěli pod kotlem. Naštěstí bez úspěchu. Poté se již obrázek hry vrátil do stavu, na který se lépe dívalo všem, co přijeli podpořit čechovický Sokol. A tato změna se projevila i výsledkově. O krásné branky, kterým museli zatleskat i domácí, se postarali dvakrát Mucha, Halouzka a Sedlák. Viktorie tak doma podlehla Čechovicím 1:6.

Hodnocení trenéra: S nástupem do utkání jsem byl spokojen. Bylo důležité vstřelit úvodní branku a získat převahu na hřišti. Co se ovšem dělo v závěrečné pasáži prvního poločasu a začátku půle druhé, nepochopím. Soupeř by se sám k ničemu nepropracoval a my si mohli odehrát a užít pohodový zápas. Místo toho však nabídneme domácím několika chybami možnost vrátit se do zápasu. Ti toho využili a můžeme být jenom rádi, že se Přerovu nepodařilo vyrovnat. Po třetím gólu již hra vypadala tak, jak by měla po celý zápas. Tři body se však vezou domů a teď se musíme koncentrovat na zřejmě nejtěžší týden podzimu.

Sokol Čechovice - Sokol Určice 5:2 (2:1)

5.kolo hráno v Čechovicích dne 16.9.2017
1:0 Valdez 7.min., 2:1 Halouzka 17.min., 3:2 Skoumal 71.min, 4:2 Mucha 83.min., 5:2 Růžička 86.min.

Zápeca

Sklenář - T.Vybíral - Valdez- Smolka

Frohn - Skoumal

Střídali: Schuster, M.Vybíral, Růžička, Handl, Pekař

Do zápasu vstupovali jako favorité domácí fotbalisté, ovšem i vzhledem k tomu, že se jednalo o místní „derby“, které je vždy nevyzpytatelné, nedal se rozhodně očekávat jednoznačný průběh zápasu. Oba celky nastoupily plné odhodlání, v prvním poločase bylo k vidění především velké množství osobních soubojů ve středu hřiště. Domácím se příliš nedařilo kombinovat a individuální pokusy končily většinou neúspěchem, hosté pak opravdu jen výjimečně hrozili dlouhými nakopávanými míči. První zápis do utkání přinesl po nedovoleném zákroku určického hráče uvnitř pokutového území z penalty Valdez. Hosté však ze svého herního „stylu“ nepolevili a též se díky nákopu dočkali branky, nutno dodat, že po obrovské hrubce domácí obrany. Do poločasu však ještě Čechovice stihly strhnout vedení zpět na svou stranu, když se prosadil s kapitánskou páskou hrající Halouzka. Do šatny tak odcházely oba celky za stavu 2:1. Druhý poločas přinesl zlepšení herního projevu ze strany domácích, začaly se objevovat náznaky kvalitní kombinační hry. Hosté stále pokračovali v taktice „kopni a běž“. Byli to však právě oni, kdo poprvé v druhé půli rozvlnil síť, když svou strategii doplnili i o třetí fázi „dej gól“. Domácí byli zaskočení a nutno říct, že v následujících minutách vypadaly jako odhodlanější mužstvo Určice. Po chvíli se však hra vrátila do zaběhlých kolejí a závěrečná pasáž přinesla trojnásobnou radost Čechovic. Postupně se prosadili a na konečných 5:2 upravili Skoumal, Mucha a Růžička. Kvalitou podprůměrný zápas, možná i kvůli nepříznivému počasí, tak skončil třígólovým vítězstvím čechovického Sokola.

Hodnocení trenéra: „Na domácím hřišti se nám příliš nedaří, raději máme hřiště větších rozměrů, kde se lépe kombinuje. Naopak pro hosty byla situace ideální, počasí též nahrávalo do karet jejich taktice. První půli jsme neodehráli dobře, místo jednoho týmu bylo na hřišti jedenáct individuálních sportovců. Druhá půle již byla lepší, škoda jen, že přišla studená sprcha v podobě vyrovnání, jinak si myslím, že by utkání bylo i výsledkově ještě jednoznačnější. Teď musím zvládnout zápas v Přerově, důležité je nic nepodcenit a připsat si třetí výhru v řadě. Pak nás čeká velice náročný týden, v němž se utkáme s Černovírem a Konicí, tedy se soupeři, kteří taktéž mají ty nejvyšší ambice.“

více ...16.9.2017

SK Chválkovice - Sokol Čechovice 0:8 (0:2)

4.kolo hráno ve Chválkovicích dne 9.9.2017
0:1 Halouzka 27.min., 0:2 Skoumal 29.min., 0:3 Skoumal 50.min, 0:4 Skoumal 51.min., 0:5 Sedlák 57.min., 0:6 Halouzka 66.min., 0:7 Bašný 81.min., 0:8 Růžička 87.min.

Zápeca

Sklenář - T.Vybíral - Bašný - Schuster

Sedlák - Halouzka - Hájek - Handl

Růžička - Skoumal

Střídali: Smolka, M.Vybíral

Po výsledkově nezdařeném úvodu sezóny zamířil čechovický dorost do Chválkovic, které se mohly "pyšnit" stejným bodovým ziskem. Od prvních minut bylo patrné, že bude opět důležité, kdo vsítí první gól. Střeleckou nemohoucnost prolomil po rohovém kopu Tomáše Vybírala kapitán Filip Halouzka, 0:1. Do poločasu se hostující celek dokázal prosadit ještě jednou, kdy síť za chválkovickým gólmanem rozvlnil Marek Skoumal. O poločasové přestávce svítilo ve Chválkovicích skóre 2:0 pro Čechovické a jednalo se o klid před bouří. Domácí dorostenci nedokázali najít na Čechovice recept, což se však nedalo říct i na opačné straně. Postupně se skóre vyšplhalo až na 8:0 z pohledu hostů, kdy branky přidalo seskupení Halouzka, Skoumal (2x), Sedlák po milimetrovém pasu od tvůrce hry Zápecy, znovuzrozený střelec Bašný a góly kradoucí Růžička.

Hodnocení trenéra: "Po zkušenostech z úvodních zápasů jsme dnes v rámci prvního poločasu částečně obětovali obrázek hry výsledku. Vyplatilo se a druhý poločas už připomínal vraždění neviňátek. Důležité je, že svým výkonem zaujali i hráči jindy nedostávajíc tolik příležitostí a ukázali, že každý ze soupisky je plnohodnotným článkem týmu a konkurence je silná, nikdo nemá místo jasné. Příští zápas nás čekají Určice, tak snad se nám výsledek podaří přinejmenším zopakovat, pro což uděláme všichni určitě maximum."

více ...9.9.2017

Sokol Čechovice - Sokol Velké Losiny 3:5 (1:3)

3.kolo hráno v Čechovicích dne 3.9.2017
1:2 Halouzka 33.min., 2:3 Páleník 56.min., 3:5 T.Vybíral 85.min.

více ...3.9.2017

Sokol Olšany - Sokol Čechovice 1:6 (1:1)

2.kolo hráno v Olšanech dne 26.8.2017
1:1 Frohn 8.min., 1:2 Valdez 63.min., 1:3 Handl 70.min., 1:4 Halouzka 74.min., 1:5 Páleník 76.min,. 1:6 Halouzka 86.min.