e-on CUP

E.ON CUP 2010 - KROMĚŘÍŽ 13.6. - PŘÍPRAVKA 2000-2001

Z Kroměříže vezeme vynikající úspěch !!!

V neděli 13.6. se zúčastnila přípravka "B" složená z hráčů ročníku 2000 a 2001 ( a jednoho 2003 ) 6.ročníku turnaje, který pořádala energetická společnost E.ON. V Kroměříži se sešla skvělá konkurence a pro naše mužstvo se jednalo o vyvrcholení celoročního snažení. Kluci a jedna dívka, se před početnou skupinou rodičů a fanoušků vytáhli, zabojovali a domů si vezou krásný pohár za 3.místo, a k tomu sadu dresů PUMA. Ale byly to nervy :-). Kdo z rodičů tam byl, tak to může potvrdit

Ve skupině o 6 účastnících jsme skončili na 2.místě, ale měli jsme co dělat aby jsme do bojů o poháry postoupili. A jak to vše probíhalo ? V prvním zápase jsme překvapivě remízovali s naším městský rivalem 1.SK Prostějov 0:0, poté přišly další dvě ( zbytečné ) remízy s Holešovem a Bystřicí a po 3 kolech jsme měli na svém kontě pouhé 3 body. Rázem bylo jasné, že jestli chceme postoupit dál, musíme oba závěrečné zápasy vyhrát. A našemu mužstvu se to povedlo. "B" mužstvo Kroměříže jsme porazili 4:1 a v zápase o vše jsme porazili po jasné průběhu Koryčany 4:0. V tomto zápase podali všichni výborný výkon a postup jsme si zasloužili.

V semifinálovém boji jsme narazili na spolufavorita turnaje, domácí Slavií Kroměříž a po vyrovnané I.půli jsme nakonec podlehli 0:4. A přišel boj o BRONZ. V loňském ročníku jsme podlehli až po penaltách a také letos na tyto nevyzpytatelné kopy došlo. Měli jsme sice celý zápas převahu, nastřelili jsme 2 tyčky, měli řadu šancí, ale zápas skončil 1:1. Naši kanonýři ale prokázali pevné nervy, postupně se trefili Honza Sklenář, Tomáš Batěk a Marek Růžička, ale ani hulínští střelci nezaváhali. Atmosféra byla poměrně vypjatá, finálový duel na vedlejším hřišti už skončil a tak všechna pozornost byla upřená na jedinou branku. Po prvních 3 střelcích proběhla diskuze, jak dál kopat ?, jestli může jít na penaltu znovu stejný hráč ( jako v hokeji ) nebo ne, a nakonec hlavní pořadatel ukázal propozice, kde bylo řečeno, že musí jít další hráč. A hned následující soupeřův hráč přestřelil. Z našich si postavil míč na penaltový puntík Marián Borovský a za velikého skandování spoluhráčů a hráčů 1.SK Prostějov "Mário, Mário" vstřelil svůj nejdůležitější gól v kariéře - míč se odrazil od břevna do sítě. Poté už nic nebránilo tomu, aby vypukla obrovská radost všech hráčů, trenérů a rodičů. Takže VŠEM PATŘÍ velký dík a jen tak dál. A snad se podaří navázat na podobný výsledek i příští sezónu.

Nejlepším hráčem našeho mužstva byl zvolen MAREK RŮŽIČKA.

SESTAVA

Sestava : Martin Soldán, Filip Kolařík, Viktorie Suchánková, Tomáš Batěk, Jaromír Synek, Jan Sklenář, Martin Řehák, Jan Řehák, Marek Růžička, Filip Schuster, Jiří Hájek, Jakub Páleník, Marián Borovský, David Frohn, Jakub Jeřábek, Adam Klimeš.

Trenéři : Jaromír Synek a Josef Sklenář

1. SOKOL ČECHOVICE – 1.SK PROSTĚJOV   0:0

Branka : -----

Překvapení na úvod. Z prvního zápasu jsme měli jako vždy obavy, protože po ránu se naši hráči "rozjíždějí" pozvolna, ale tentokráte jsme zabojovali a s favoritem uhráli cennou remízu 0:0. Naši prostějovští rivalové byli po celý zápas lepší, hráli téměř celou dobu na naší polovině, ale výborně v bráně chytal Martin Soldán a obranu dirigoval Tomáš Batěk s Viky Suchánkovou. Takže na úvod remíza.

2. SOKOL ČECHOVICE – SFK ELKO HOLEŠOV.  2:2

Branky : 1:0 Růžička, 2:1 Růžička

Do utkání vstupujeme výborně a brzy se ujímáme po průniku důrazného Marka RŮŽIČKYvedení. Ale Holešov po rohovém kopu vyrovnává, neobsadili jsme si soupeřova hráče a ten lehce skóruje. Naštěstí má Marek RŮŽIČKA střeleckou formu a opět strhává vedení na naši stranu. Bohužel, vedení jsme do konce neudrželi a zápas skončil remízou 2:2, což byla pro nás jednoznačná ztráta bodů.

3. SOKOL ČECHOVICE – FK BYSTŘICE POD HOSTÝNEM    2:2

Branky : 1:2 Schuster, 2:2 Sklenář

Téměř deset minut to bylo z naší strany trápení, vůbec nic se nám nedařilo a Bystřice se dostala do dvougólového vedení. Pak nám vyšlo střídání, před brankou se prosadil dorážkouFilip Schuster a bylo to 1:2. O chvíli později vybojoval Filip míč v souboji s obráncem, přihrálho na Honzu SKLENÁŘE a ten se trefil přesně k tyči - 2:2. Stejný stav zůstal i po závěrečném hvizdu.

4. SOKOL ČECHOVICE – SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ „B“    4:1

Branky : 1:0 Jeřábek, 2:0 M.Řehák, 3:0 Růžička, 4:0 Sklenář

Zápas se soupeřem, který byl o rok až dva mladší jsme byz větších potíží zvládli. Do vedení nás dostává Kuba JEŘÁBEK a vzápětí přidává druhou branku Martin ŘEHÁK.Poté se už prosřídává sestava, aby si zahráli všichni hráči, ale i tak soupeře přehráváme, MarekRŮŽIČKA a Honza SKLENÁŘ přidávají další dvě branky. V závěru jednou skórují i domací a zápas končí naší výhrou 4:1.

5. SOKOL ČECHOVICE – FC KORYNA KORYČANY   4:0

Branky : 1:0 Borovský, 2:0 Růžička, 3:0 Borovský, 4:0 Růžička

Utkání o vše. Pokud chceme postoupit, musíme soupeře porazit, tím by jsme měli stejně bodů, ale lepší vzájemný zápas. Do utkání vtrhneme jako velká voda, zatlačíme Koryčany na jejich polovinu a po gólu BOROVSKÉHO se ujímáme vedení. Když přidá o chvíli později MaraRŮŽIČKA druhou branku spadne z nás nervozita a až do konce hrajeme prakticky jenom my. Tomáš Batěk ojedinělé výpady Koryčan z přehledem z místa stopera likviduje a naši dva střelci upraví skóre na 4:0. POSTUP DO SEMIFINÁLE JE NÁŠ !!!!!

SEMIFINÁLE

6. SOKOL ČECHOVICE – SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ „A“    0:4 ( 0:0 )

S domácím celkem hrajem v první půli vyrovnanou partii, vytvořili jsme i 2 nebezpečné šance, ale ani Martin Řehák ani Marian Borovský je nevyužili. Po nerozhodné první půli nám dá Kroměříž rychlé dvě branky a o výsledku je rozhodnuto. Zbytek zápasu už dohrají střídající hráči a hrají u soupeřovi branky víc, než naše první "sedmička", ale i oni ještě dvakrát inkasují. Prohra nám ale nevadí, rychle se soustředíme na bitvu o vytoužené třetí místo.

O 3-4.MÍSTO

7. SOKOL ČECHOVICE – SK SPARTAK HULÍN    1:1 penalty 4:3

Branka : 1:1 Růžička       penalty : 1:1 Sklenář, 2:2 Batěk, 3:3 Růžička, 4:3 Borovský

Toto byl historicky asi nejdůležitější zápas našeho mužstva. Byl to boj o každý míč a všichni si sáhli na dno svých sil. Hulín se ujal vedení, ale Marek RŮŽIČKA, který si nazul střelecké kopačky do poločasu vyrovnal. Ve druhé půli jsme "zahazovali" jednu šanci za druhou. Martin Řehák a Honza Sklenář trefili tyč, Marian Borovský přestřelil a když ho napodobil z vyložené šance chvíli před koncem i Honza Sklenář, nejmenovanému trenérovi vypadaly i poslední zbytky jeho vlasů. Zápas tak skončil remízou 1:1 a vítěze musel přinést penaltový rozstřel. Ten zvládli lépe naši hráči a tak jsme se mohli radovat ze zisku 3.místa.

DALŠÍ ZÁPASY :

SEMIFINÁLE : 1.SK PROSTĚJOV – SK SPARTAK HULÍN 9:0 ( 4:0 )

FINÁLE : 1.SK PROSTĚJOV - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ „A“ 1:0 ( 0:0 )

SK Hanácká Slavia Kroměříž “B“ - SFK ELKO Holešov 0 : 3

E.ON CUP V MORKOVICÍCH - PŘÍPRAVKA A + B - 14.6.

Z Morkovice jsme dovezli "brambory".

V neděli 14.6. jsme se zúčastnili turnaje, který pořádala energetická společnost E.ON. V Morkovicích se sešla skvělá konkurence a naše mužstvo složené z hráčů ročníku 1999 - 2001 odehrálo vynikající zápasy. Skupinu o 6 účastnících jsme celkem suveréně vyhráli se ziskem 13 bodů a v semifinále jsme narazili na Spartak Hulín. V tomto utkání se nám nedařilo proměnit šance a tak jsme podlehli 1:3. V boji o bronzové medaile jsme s Hanáckou Slavií Kroměříž ve druhé půli vedli 1:0 brankou Kuby Ftačníka, ale soupeř těsně před koncem vyrovnal. V penaltové loterii jsme měli méně štěstí a skončili jsme tak těsně pod stupni vítězů. Bohužel i takový je fotbal, celý zápas jsme byli lepší a přesto jsme prohráli. Pepa Janeček měl v první půli 2 velké šance, ale obě zlikvidoval brankář Kroměříže, ve druhé půli tahal naše útočné výpady nejlepší střelec turnaje Kuba Ftačník, ale podařilo se mu dát pouze jednu branku. I tak ale celé naše mužstvo zaslouží pochvalu za předvedenou hru a skvělý výkon.