Tatran Litovel - Sokol Čechovice 0:1 (0:1)

Zelina - Studený - Walter - Šolín

Halouzka - Lakomý - Novák - Hanák

Šteigl - Muzikant

Střídali:

33.min. Petržela (Novák), 68.min. Kopečný (Hanák), 68.min. Luža (Muzikant), 83.min. Haluza (Halouzka), 83.min. Veselý (Šteigl)

Trenér: Lukáš Koláček
Vedoucí mužstva: Aleš Maděrka

Hodnocení trenéra Lukáše Koláčka pro Prostějovský Večerník :

" Věděli jsme, že současná Litovel a loňská jsou dva odlišné celky. Z utkání jsme proto měli respekt. Měli jsme ale velmi dobrý vstup do utkání a v prvním poločase jsme byli určitě lepším týmem, vytvářeli jsme si šance po stranách. Po jedné z těchto akcí po trase Šolín, Šteigl, Hanák jsme šli do vedení, když se Štěpán trefil krásně na přední tyč. S druhým poločase už taková spokojenost nepanovala. Obraz hry se změnil. My jsme se přizpůsobili hře domácího soupeře, který se snažil hrát jednoduše a hned všechno cpal vzduchem za obranu. Velkou pochvalu za svůj výkon zaslouží celá obranná čtveřice a Lakomý, kteří vše poctivě odskákali a nepustili soupeře do vyložené šance. Poslední minuty byly sice hektičtější, ale silou vůle jsme dokázali vše ustát. Mrzí mě však, jak jsme druhou půli zahráli, když jsme se zbytečně přizpůsobili, ale tři body a jsme za ně opravdu rádi."

Sokol Čechovice - Jiskra Rapotín 3:0 (0:0)

1.kolo

hráno v Čechovicích dne 7.8. 2022
1:0 Hanák (Muzikant) 55.min., 2:0 Halouzka (Šteigl) 65.min., 3:0 Šteigl (Šolín) 79.min.

Hradečný

Zelina - Studený - Walter - Hanák

Kopečný - Lakomý - Novák - Luža

Střídali:

61.min. Halouzka (Luža), 70.min. Šolín (Kopečný), 84.min. Petržela (Novák), 84.min. Veselý (Muzikant)

"Vzhledem k výsledku panuje naprostá spokojenost. Z prvního kola jsme měli určité obavy, protože letní příprava se nevyvíjela podle plánu. Poslední zápas nám ale dal naději a my jsme svou vzůstající formu dokázali potvrdit. Jsem tak rád za výsledek a i za hru. Zvládli jsme utkání skvěle směrem dozadu, nabádal jsme kluky k trpělivosti, kterou si zachovali, a po první brance jsme už dominovali. Skvělý vstup, snad dokážeme takové výkony zopakovat."

více ...7.8.2022

FK Napajedla - Sokol Čechovice 1:3 (1:1)

3.přípravný zápas

hřiště Napajedla 30.7.2022
Šteigl, Kopečný, Studený

Hradečný

Kopečný - Lakomý - Novák - Halouzka

Střídali: Veselý, Sobota, Koláček

" Výkony v přípravě měly vzrůstající tendenci, za což jsem rád. Bohužel ani v Napajedlech jsme nebyli kompletní, takže to nebyla úplně generálka, jak bych si sám představoval. Jsem ale rád za tohle utkání. Myslím si, že tempem se blížilo už soutěžním zápasům a spokojen můžu být
i s předvedenou hrou, kdy jsme byli lepším mužstvem. Dařilo se nám plnit, co jsme si řekli, a pochválit můžu všechny. Věřím, že tohle vítězství nám pomůže do úvodu ročníku, dodalo nám sebevědomí."

více ...30.7.2022

Sokol Čechovice - Sokol Určice 6:0 (1:0)

20.kolo

hráno v Čechovicích dne 22.5. 2022
1:0 Kadlec (Halouzka) 6.min., 2:0 Šteigl (Walter) 56.min., 3:0 Šteigl (Trajer) 62.min., 4:0 Šteigl (Lakomý) 86.min., 5:0 Šteigl (Petržela) 87.min., 6:0 Trajer penalta 90.min.

Klimeš

Šolín - Jurníček - Haluza - Hanák

Kadlec - Lakomý - Novák - Muzikant

Šteigl - Halouzka

Střídali:

46.min. Petržela (Muzikant), 57.min. Walter (Haluza), 70.min. Trajer (Novák), 70.min. Pospíšil (Kadlec), 77.min. Bezecný (Halouzka)

Vedoucí mužstva: Ondřej Maděrka

"Čekalo nás v krátkém sledu druhé derby. A jak se říká, že derby nemá favorita, tak tentokrát jsem hráčům před zápasem říkal, že se domnívám, že tím favoritem opravdu jsme. Mnohdy je těžké se s tou úlohou popasovat, může to stoupnout hráčům do hlav, do noh a nemusí se tak dařit. Nicméně jsem se snažil tým mentálně nastavit, abychom nepodlehli tlaku, soustředěli se na sebe a drželi si tvář. Musím uznat, že jsme měli skvělý vstup do utkání. V 6.minutě jsme šli do vedení. A já myslel, že hráčům gól dodá větší klid a odvahu. Opak byl pravdou. Celý první poločas jsme hráli v křeči. Byli jsme zbytečně nervózní, soustředili jsem se na vnější vlivy místo toho, abychom zápas odjezdili po zadku a dřeli. Měli jsme tam spoustu nepřesností, zbytečně jsme v posledních třiceti metrech faulovali. Soupeř má navíc skvělé hlavičkáře. Z hlediska nasazení a kvality se mi poločas nelíbil. O přestávce po delší době proběhla v kabině bouřka. Chtěl jsem hráče vyburcovat, aby opravdu hráli srdcem za Čechovice. Udělali jsme jedno střídání, kdy jsme pustili na hřiště kreativního Petrželu. Střídání se povedlo. Hra měla spád, kreativitu, byli jsme nebezpeční. Nebylo to ale jen jím, soupeři i postupem času docházely síly. A druhý poločas jsme tak zvládli excelentně, utkání jsme dovedli až do velkého rozdílu ve skóre. Musím ale říct, že pro hosty je výsledek až krutý."

Střídali:

68.min. Petržela (Haluza), 78.min. Trajer (Muzikant)

Vedoucí mužstva: Petr Klimeš

"Musím říct, že první poločas měl náš herní výkon parametry. Líbilo se mi, jak jsme hráli, byli jsme nebezpečnější, měli jsme šance, které jsme bohužel nevyužili. Možná i s podporou větru v zádech. Ale to je fotbal, na to se nehraje. Věděli jsme, že soupeř je nachystaný na rychlý brejk. Proto jsme uzpůsobilli sestavení týmu, abychom tuto činnost eliminovali. Myslím si, že se nám to dařilo, a já pořád věřil, že jsme schopni rozhodnout. Ve druhém poločase jsme trochu vypadli z role. Byli jsme lepší na míči, ale z platonické převahy jsme to nedokázali využít. Paradoxně asi za naši nekvalitu v posledních třiceti metrech jsme byli potrestáni gólem na 0:1. Sportovně ale musím uznat, že Preisler je velký hráč a situaci vyřešil fantasticky. Jako trenér jsem měl šťastnou ruku, kdy střídající hráč Petržela srovnával na 1:1 dobrou pohotovou střelou. U penalt jsme si řekli, že musíme zlomit to prokletí. Dvakrát po sobě jsme totiž rozstřel nezvládli. Kýžený bod navíc jsme si odtud po tom průběhu zaslouženě odvezli do Čechovic."