Sokol Čechovice - Sokol Klenovice 3:1 (2:1)

6.kolo hráno v Čechovicích dne 13.9.2015
1:1 Jahl 10.min., 2:1 Kolečkář přímý kop 15.min., 3:1 Jahl (Kolečkář) 52.min.

Střídali: 46.min. Šmíd (R.Klimeš), 73.min. Chmelík (Drmola), 85.min. Frys (Pytela), 87.min. Jančík (Jahl)
Trenér: Jaroslav Klimeš
Asistent: Jaroslav Šťastný
Vedoucí mužstva: Petr Klimeš

Úvod zápasu nám nevyšel zcela podle představ. V 6.minutě se hostům povedl brejk dva na jednoho a svoji šanci využili. Naštěstí odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a v 10.minutě vyrovnal pěknou přízemní střelou znovuzrozený kanonýr Luděk JAHL. A o dalších pět minut byl již obrat ve skóre dokonán. K trestnému kopu se postavil Fana KOLEČKÁŘ a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:1.  Vedoucí branka nás polila živou vodou a až do konce půle jsme měli převahu a snažili se vstřelit další branku, což se nám ale nepovedlo.

Vstup do druhého poločasu byl o 100 % lepší než začátek prvního. Tentokráte jsme se trefili my. Byl to opět Luděk JAHL, kdo si dokázal poradit  s kolmicí Kolečkáře a obstřelil brankáře 3:1. Stejný hráč měl poté ještě další dvě tutovky, ale obě skvěle zneškodnil klenovický brankář. Stoprocentní příležitost měl i střídající Chmelík, ale ten se šance zalekl :-) a přestřelil . Po 90 minutách byl tedy na ukazateli  pořád stav 3:1, což znamenalo další 3 důležité body.

Hodnocení trenéra Jaroslava Klimeše pro Prostějovský Večerník :

"Spokojenost! Jsem rád, že jsme navázali výkonem i výsledkem na utkání proti Všechovicím. Konečně jsme se snad dostali do takového normálního stavu. Kluci posledních 14 dní pracují, začali makat a takhle se jim to vrací. Rozdávat radost bez tvrdé práce nelze, což si ale museli v hlavách srovnat sami. Děláme jen to, co už bylo vymyšleno, nejedná se o nic nového pod sluncem. Příchod Radima Weissera byl tím impulzem, který měl mužstvo oživit a zdá se, že to funguje. Hráče přece vyházet nemůžeme. Já zatím ve funkci zůstávám, i když jsem nabídl rezignaci. Snad jsme se chytili a bude nám to šlapat dál."

Tatran Všechovice - Sokol Čechovice 1:3 (0:3)

5.kolo hráno ve Všechovicích dne 6.9.2015
0:1 Jahl (R.Klimeš) 10.min., 0:2 Jahl (Jano) 21.min., 0:3 Jahl (Ján) 37.min.

D.Klimeš

Drmola - R.Klimeš - Kolečkář - M.Klimeš - A.Pospíšil

Jahl

Střídali: 76.min. Šmíd (Jahl), 89.min. Jančík (R.Klimeš)
Vedoucí mužstva: Jaroslav Šťastný

Do Všechovic jsme jeli s cílem zkusit napravit zpackaný vstup do sezóny.
A to se nám podařilo !!!

Měli jsme perfektní vstup do zápasu, domácí jsme téměř 8 minut nepustili na svoji půlku a v 10.minutě jsme se ujali po brance Luďka JAHLA vedení. A o deset minut později jsme  se radovali podruhé. Po rohovém kopu se opět prosadil JAHL a bylo to 0:2. Luděk JAHL byl při střelecké chuti a do poločasu stihl dokončit hattrick. Ve druhé půli nás Všechovice přitlačily a v 52.minutě z přísně nařízené penalty snížily na 1:3. Ale pak už si vedení naši hráči pohlídali a po závěrečném hvizdu rozhodčího, jsme se mohli radovat z prvních tří bodů v letošní sezóně.

"Úleva nastala velká, už bylo na čase. Chtěli jsme rozdávat krásu, bylo ale důležité vrátit se k poctivé práce, chodit do soubojů a hrát jednoduchý fotbal. Kluci to odbojovali, chtěli se poprat o výsledek. V první půli jsme je k ničemu nepustili, dostávali jsme se do šancí a hned tři jsme proměnili, mohlo to být ale ještě lepší. Ve druhé půli se domácí dostali do hry pokutovým kopem, který viděl asi jen pan rozhodčí. Dostali se pak do tlaku, ale dopadlo to dobře a ubojovali jsme to. Stále nemáme vyhráno, musíme pracovat i dál a záleží na klucích, doufám ale, že jsme se vydali správným směrem. Je to první vlaštovka a doufám, že na ni navážeme, byť nás v domácím utkání čeká další derby, tentokráte s Klenovicemi".
více ...

Sokol Čechovice - Sokol Mostkovice 1:3 (1:2)

4.kolo hráno v Čechovicích dne 30.8.2015
1:2 Kolečkář (A.Pospíšil)

D.Klimeš

Chmelík - Vlach – Viklárek - Ján

A.Pospíšil - M.Klimeš - Kolečkář - Pytela

Hodulák - Jahl

Střídali: 25.min. Jano (Vlach), 46.min. R.Klimeš (Ján), 66.min. Zelinka (D.Klimeš), 68.min. Nejedlý (Hodulák), 88.min. Jančík (M.Klimeš)

Jahl

Střídali: 58.min. Jančík (Jahl), 62.min. A.Pospíšil (Drmola), 75.min. M.Pospíšil (Frys)

Hodnocení trenéra Jaroslav Klimeše pro Prostějovský Večerník :

"Totálně na nic. Něco jsme si řekli, ale už v sedmácté minutě to bylo 3:0 a bylo po zápase. Kluci neplnili taktické pokyny a bylo to na zahození složek a jít tak od toho pryč. Lutín pak trochu zvolnil, ale když kluci začali hrát ve druhé půli, bylo už pozdě. Prostě úvodních semnáct minut byla katastrofa, která určila ráz celého utkání. Lze s nimi hrát, musí se ale jezdit na krev. Projevuje se, že máme mladé nevyzrálé hráče, navíc nám minimálně na půl roku vypadl vůdce Haluza. Teď nás čekají Mostkovice a bude to velké derby jako řemen, až se toho bojím. Oba musíme, pokazili jsme si to tím, že jsme spalovali tutovky v Brodku a uhráli tam jen remízu, na Bělotín totiž neumíme a dnes jsme nezvládli začátek. Musíme se nastartovat."

více ...

Sokol Čechovice - Sokol Bělotín 1:2 (1:1)

2.kolo hráno vČechovicích dne 16.8.2015
1:0 Kolečkář (Haluza)

D.Klimeš

A.Pospíšil - Vlach – Šmíd - Ján

Pytela - Haluza - Kolečkář - Drmola

Nejedlý - Jahl

Střídali: 23.min.M.Klimeš (Haluza), 46.min. R.Klimeš ( Jahl), 58.min. Klváček (Nejedlý)

"Vyšel nám vstup, dvacet minut jsme byli lepším týmem. Po zranění Haluzy se hra vyrovnala a soupeř skóroval střelou z pětadvaceti metrů. Ve druhé půli zvýšil Bělotín důraz, hrálo se hodně od podlahy a rozhodla další střela ze střední vzdálenosti. Soupeř vystřelil dvakrát a dal dva góly. Máme jen jeden bod, upozorňoval jsem na těžký los, o to více mrzí minulá ztráta v Brodku. Teď nás čeká Lutín, pak derby s Mostkovicemi. Řekl bych spíše nic, než moc!"