Sokol Čechovice - Sokol Mostkovice 2:0 (0:0)

12.kolo hráno v Čechovicích dne 26.10.2014
Branky: 1:0 Haluza (M. Klimeš) 74.min.,  2:0 Vlach 90.min.

Střídali: 59´ Klváček (Hanák), 62´ Drmola (Jansa), 89´ Vlach (Kolečkář)
Trenér: Jaroslav Klimeš
Vedoucí mužstva: Jiří Jančík

video

Po pěti letech, zapříčiněné přítomností našeho soupeře v I.B třídě, se odehrálo na našem hřišti velké a tradiční derby Sokol Čechovice - Sokol Mostkovice. Před derby neměly oba týmy za sebou žádné radostné výsledky a tak fanoušci obou celků očekávali, kdo z této bitvy vyjde vítězně. A nakonec jsme se mohli zaslouženě radovat my.

A jak zápas probíhal ? Z počátku bylo utkání vyrovnané, opticky ale měli více ze hry naši hráči. Nicméně první větší šanci si vytvořili hosté, ale obrana úspěšně odvrátila hrozící nebezpečí na roh. Ve 12.minutě se už diváci radovali z naší branky, ale pomezní rozhodčí odmával bohužel ofsajd. O deset minut později pálil tvrdě Kolečkář, mostkovický brankář míč vyrazil, ale bohužel útočníci se k dorážce nedostali. Mostkovice těžily hlavně ze standardních situací. Po nepřímém kopu David Klimeš míč pouze vyboxoval před sebe, ale Jamrich jej napálil těsně nad.

Po přestávce na sebe upozornil dělovkou opět Fana Kolečkář, ale pak se dlouhou dobu před oběma brankáři nic nedělo. Až 20 minut před koncem padlo rozhodnutí. A měl v něm prsty, resp. nohu "divizní" Petr HALUZA. Nejprve střílel těsně nad břevno a poté v 74.minutě, po přihrávce Matěje Klimeše, z pravé strany prostřelil mostkovického brankáře a vedli jsme 1:0. Po brance jsme se jako obvykle zatáhli, a Mostkovice se snažily o vyrovnání. Definitivní pojistku přinesla až 90.minuta, kdy po chybě hostujícího brankáře zvýšil střídající Honza VLACH na 2:0 a bylo jasné, že oslava vítězství bude v rukou našich hráčů !!!.

Hodnocení trenéra Jaroslava Klimeše pro Prostějovský Večerník :

" V našich řadách panuje spokojenost. Ani my, ani Mostkovice jsme poslední dobou nepředváděli oslnivé výkony, body potřebovali nutně oba týmy, o to bylo derby peprnější. Možná bychom v případě našeho lepšího postavení v tabulce viděli atraktivnější fotbal. Osobně jsem od Mostkovic čekal trošičku víc, když tam jsou hráči jak Víťa Kopečný, jejich taktikou bylo evidentně tady neprohrát. Tohle je specifické, taková "válka o most", jsem rád, že jsme byli nejen šťastnější, ale i herně lepší. Šancí jsme si příliš nevypracovali, ale vítězství jsme šli naproti víc, než soupeř. V závěru jsem kluky nabádal podržet balón, Mostkovice ve snaze o vyrovnání nakopávaly míče dopředu, čímž zase vázla mezihra, ale trenér míní a hráči mění ..."

FKM Opatovice - Sokol Čechovice 3:1 (1:1)

11.kolo hráno v Opatovicích dne 19.10.2014
Branka: 1:1 Halouzka (Klváček)

Klimeš

Čech – Zacpal - Jano - Hanák

Žídek - Drmola – Vinklárek - Jansa

Halouzka – Klváček

Střídali: Varga (Jansa), Kolečkář (Vinklárek), Frys (Klváček)
Vedoucí mužstva: Roman Švéda

video

Hodnocení trenéra pro Prostějovský Večerník :

"Jeli jsme do Opatovic napravit domácí debakl, zápas jsme odehráli víceméně dobře. Z porážky z Beňovem jsme se oklepali a hráli jsme odzadu, bohužel jsme v patrnácté minutě po individuální chybě dostali první branku. Brzy jsme srovnali a zbytek poločasu už byl bez šancí, bylo to ale rychlé a mělo to svůj náboj. Ve druhé půli nám rozhodčí neuznal regulérní gól, nedožu si vysvětlit, jak mohl odpískat ofsajd. Po chybě a špatném přebrání hráče jsme dostali druhou branku a čtvrt hodiny před koncem třetí, domácí si to už pak zkušeně pohlídali a k ničemu nás nepustili. Náš výkon šel vzhůru, ale nevyšlo nám to výsledkově. Nyní máme těžký los, čekaly nás Opatovice, nyní derby a pak Ústí."

video

K tomuto utkání asi není co psát. Hráči Beňova nás ve všech činnostech předčili. Byli jsme pomalí, bez důrazu, hra byla bez nápadu, soupeř byl všude dříve. Prostě utkání na které je třeba rychle zapomenout, vzít si z něj ponaučení a potrénovat na zápas příští neděli v Opatovicích.

Takže jen v krátkosti. V první půli by se ještě dalo říct, že bylo utkání vyrovnané. Hosté se ujali vedení ve 13.minutě po pěkném individuálním průniku. Pak jsme se snažili o srovnání skóre, ale to se nám nedařilo. Naopak nás od několika dalších branek zachránil Milan Piták. Do žádné vyložené příležitosti jsme se nedostali. No a ve druhém poločase už nás hosté jednoznačně přejeli, i když dohrávali posledních 15 minut v deseti hráčích ( stačili nám přidat ještě jednu branku ). Takže den otevřených dveří čechovické obrany skončil historickým debaklem 0:5.

více ...

FK Troubky - Sokol Čechovice 2:2 (0:1)

9.kolo  hráno v Troubkách dne 5.10.2014
Branky: 0:1 Klváček (Halouzka), 2:2 Halouzka (Zacpal)

D.Klimeš
Jano – Vinklárek – Vlach - Čech
Varga – Drmola – Zacpal - Chmelík

Střídali: Frys (Čech), Kolečkář (Chmelík)

Do zápasu vstupujeme aktivně a hned v druhé minutě uniká obraně Halouzka, ale bohužel v této šanci jen nastřeluje brankaře domácích. Jsme aktivnější, Troubky nepouštíme k naší brance a tlak proměňujeme ve vedoucí gól. Aktivní Chmelík uniká po straně, nachází na druhé straně Halouzku, proti kterému vybíhá domácí brankář,  ten posouvá míč na Klváčka, pro kterého již není problém uklidit míč do opuštěné branky. Po vedoucím gólu jsme pořád aktivní, ale další branky se bohužel nedočkáme. Soupeř hru začal vyrovnávat a přiostřovat,  což mu bohužel rozhodčí umožnil. Domácí se dostávají častěji k zakončení a po jednom z rohů hlavičkují do břevna. Do kabin odcházíme s jednobrankovým vedením.

Druhý poločas opět začíná naší šancí, ve které je náš hráč sražen v pokutovém území, ale bohužel píšťalka rozhodčího zůstává němá. Domácí se po této akci dostávají do brejku, který zakončují gólem. Kluci si přestávají plnit povinnosti a soupeř nás za to trestá další brankou. Neskládáme ale zbraně,  za což jsme odměněni vyrovnávající brankou, kdy centr z boku od Zacpala uklízí do sítě Halouzka. Ani jeden z týmu se nechce spokojit  s remízou. Domácí jsou ke vstřelení branky blíže, když za přihlížení rozhodčího vykopnou našemu brankaři míč z rukou a nastřelují tyč. My se v závěru dostáváme také do šancí, ale bohužel je zahazujeme a zápas končí remízou.S bodem z venku můžeme být spokojeni, ale určitě se v Troubkách dalo a mělo zvítězit.

„Podařil se nám vstup do utkání. Brzy jsme šli sami na brankáře, ale nedali jsme, do třicáté minuty jsme ale byli lepší, byli jsme na míči, měli jsme šance a vyplynul z toho i náš gól. Poté ale domácí vyrovnali hru. Nakopávali, hráli až zákeřně, faulovali, kde se rozhodčí nedíval, takže jsme dostali nakopáno. Troubky zatím moc bodů nemají a musely získat další, hrály jednoduchý fotbal, přitvrdily, snažily se nás rozhodit a okopávaly nás, to do fotbalu nepatří. Po přestávce se jim podařilo z brejku vyrovnat, poté šli domácí po chybě při autovém vhazování sami na brankáře a otočili výsledek. Poté jsme měli nějaké šance a závary, podařilo se nám vyrovnat a bod bereme.“

více ...

Sokol Čechovice – Sokol Dub 3:2 (1:1)

8.kolo  hráno v Čechovicích dne 28.9.2014
Branky: 1:0 Klváček (Machynek), 2:1 Varga (Drmola), 3:1 Klváček (Machynek)

Piták
M.Prášil – Vinklárek – Jano - Mach
Drmola – Machynek – Haluza - Varga

Střídali: Frys (M.Prášil), Chmelík (Haluza), Jansa (Varga), Žídek (Klváček)

Do utkání jsme nastoupili bez stále nemocné opory Fanu Kolečkáře, ale již s uzdraveným Jardou Vinklárkem a také s 2 posilami ze Sokola Určice (Pitákem a Machynkem ), u kterých jsme využili tzv. statusu farmy a tito hráči tedy mohli za náš tým nastoupit.