17.kolo hráno na umělce ve Vsetíně dne 8.4.2017

Kumstát - Skoumal

Střídal: 32.min. Sklenář (Kumstát), 46.min. Valdez (Hruban)
Trenér: Martin Pytela
Vedoucí mužstva: Radovan Kravák

Před začátkem jsme byli jasní outsideři, navíc pořád chybí Halouzka a Skalník. Do zápasu naskočili se šrámy Hruban a Kumstát a oba dva bohužel do druhého poločasu nezasáhli, v druhém případě se muselo střídat dokonce ještě dříve. I tak se však nejednalo o špatný výkon. Do první půle jsme nastoupili s cílem držet co nejdéle bezbrankový stav, tomu se podřídila i taktika. Vše vycházelo, bohužel však po obrovských individuálních chybách Pavla Zápecy a Dominika Šteigla přišlo dvojnásobné potrestání. Nakonec před poločasovou bouřkou v šatně svítilo na ukazateli skóre 3:0 ve prospěch Vsetína. Do druhé půle místo zmoklých slepic nastoupili bojovníci a nechybělo mnoho a mohlo se rodit překvapení. Nejprve ve druhém poločase Marek SKOUMAL díky důslednosti vstřelil první gól, poté ještě přišla tyčka. Vzhledem k tomu, že jsme vše obětovali snažení se o vyrovnání, přišel inkasovaný čtvrtý gól a zápas nakonec Vsetín vyhrál 4:1.

Komentář trenéra: "Nejde k zápasům přistupovat tak, jak tomu bylo doposud. Hráči staršího dorostu svou kvalitu opravdu mají, ale pokud budou nosit nosánky nahoře a nezačnou nejprve sami od svých chyb, nikdy to k ničemu nepovede. Vždyť když jsme začali opravdu jezdit a hrát týmově tak, jak by se mělo, Vsetín nevěděl, co má hrát a málem se nám podařilo 15 minut před koncem snížit na 3:2 a myslím si, že by vyrovnání viselo ve vzduchu. Nestalo se, škoda. Za druhý poločas však klukům náleží pochvala a myslím si, že si jsou sami moc dobře vědomi, že tak jak hráli poločas první, se hrát opravdu nedá. Vyzdvihl bych práci defenzivní čtyřky, někdy i pětice v čele s Bašným".