FK Jeseník - Sokol Čechovice 3:4 (0:3)

Krajský přebor - mladší žáci A

20. kolo na hřišti v Jeseníku 11.5.2014
Branky : 1:0 Baroš F. (-), 2:0 Klimeš (Hájek), 0:3 Grulich (Baroš F.), 2:4 Vybíral (Baroš F.)

Hodnocení zápasu :

Utkání jara jsme odehráli proti vedoucímu Jeseníku a chtěli jsme mu vrátit podzimní porážku z našeho hřiště. Do zápasu vstupujeme vlažně a domácí nás zatlačují a dvakrát ze štěstím odvracíme míč mimo naší branku. Naštěstí kluci brzy pochopili, že to tentokrát s polovičním výkonem nepůjde a začli bojovat naplno a pomalu přebírame iniciativu my. Soupeř hrozil především dlouhými balóny za naší obranu s čímž si brankař s našimi obránci dokáží poradit. Naši kluci se snaží hrát kombinačně a do naší první větší šance se dostává Matyáš Vybíral který obchází vyběhlého brankaře, ale z úhlu těsně míjí opuštěnou branku. Pak se prosazujeme konečně my, kdy střelu Filipa Baroše tečuje domácí obránce do brány. Kluci jsou přichuti a za chvíli se prosazujeme podruhé, kdy lehká střela od Jirky Hájka vyklouzává domácímu brankaři z rukou před zcela osamoceného Adama Klimeše, který si stahuje míč pod sebe, obchází brankaře a uklízí míč do opuštěné branky. To ještě není z naší strany vše, střelu Filipa Baroše tečuje lehce do protipohybu brankaře Matěj Grulich a my vedeme o tři branky. Soupeř je průběhem z&aacute ;pasu zaskočen a naštěstí pro něj první poločas končí.

Do druhého poločasu, ale domácí vstupují jako uragán a z úvodního rozehrání se dokazují prosadit, kdy naši kluci jsou asi myšlenkami ještě v šatně. Vstřelená branka je nabudila a přitlačí nás k brance a my se musíme pořádně bránit. Po úvodním náporu se hra opět začíná vyrovnávat, ale znovu se prosazuje soupeř který využívá podklouznutí našeho obránce a snižuje na rozdíl jedné branky. Soupeř vrhá vše do útoku a my se dostáváme do brejků a jeden nám vychází kdy přečíslení využ&iacute ;vá po nahrávce Filipa Baroše Matyáš Vybíral. Bohužel další nám nevychází a soupeř se prosazuje ještě minutu před koncem kdy po jednom z mnoha soubojů nařizuje rozhodčí pokutový kop. Závěrečný nápor domácích už ustojíme a tento zápas vítězíme a oplácíme domácím porážku z podzimu.