Sokol Čechovice - FC Kostelec na Hané 3:2 (2:0)

18.kolo

hráno v Čechovicích dne 21.4.2019
1:0 Kolečkář penalta 18.min., 2:0 Halouzka (Muzikant) 44.min., 3:1 Chmelík (Frys) 74.min.

Klimeš

Běhal - Zacpal. - Walter - Š.Hanák

Muzikant - Kolečkář - Lakomý - Matula

Halouzka - Pospíšil

Střídali: 64.min. Chmelík (Pospíšil), 72.min. Frys (Muzikant), 91.min. Kupka (Matula)
Trenér: Lukáš Koláček
Vedoucí mužstva: Ondřej Maděrka

O Velikonoční neděli jsme za krásného slunečného počasí odehráli "derby" s Kostelcem. První šanci měl z trestného kopu Kolečkář, ale Zelinka jeho bombu vyrazil. V 18.minutě unikl hostující obraně Pospíšil, ve vápně byl faulován a KOLEČKÁŘ následnou penaltu s přehledem proměnil. I Kostelec hrozil nebezpečnými brejky, ale obrana nebo brankář Klimeš vše odvrátili. Ve 32.minutě jsme vstřelili i druhý gól, kdy se po centru Halouzky trefil opět Kolečkář, ale pro ofsajd nebyl uznán. Nakonec jsme šli do šaten přece jen s dvoubrankovým vedením, minutu před pauzou dal s velkého úhlu druhou branku HALOUZKA. Vstup do druhé půle se nám ale vůbec nepovedl, Kostelec nás přitlačil a hned ve 49.min. kopal za ruku ve vápně penaltu, kterou ale Klimeš skvěle zlikvidoval. Nicméně o pár minut později hostující tlak vygradoval pěknou brankou na 2:1. Poté se opět hra vyrovnala, a dvoubrankové vedení nám vrátil střídající CHMELÍK, který z dálky přízemní střelou překonal Zelinku v brance Kostelce. Mohli jsme přidat i další dvě branky, ale pěkné kombinace v síti neskončily, naopak Kostelec z druhé penalty snížil v 88.minutě na 3:2. Takto nakonec i utkání skončilo, vítězství a tři body jsme si zasloužili, kluci zápas poctivě odmakali. Bylo to klasické, bojovné derby, před pěknou návštěvou, za předvedenou hru je třeba pochválit obě mužstva.