Sokol Čechovice - SK Náměšť na Hané 3:2 (3:1)

16.kolo hráno v Čechovicích dne 2.4.2017
1:0 Kolečkář (Novák) 10.min., 2:0 Hatle přímý kop 20.min., 3:1 Novák (Hatle) 37.min.

Polák

Jano - Walter - Lakomý - Ján

Novák - Kolečkář - Matula - Hatle

A.Pospíšil - Haluza

Střídali: 73.min. Jansa (A.Pospíšil), 83.min. Klváček (Hatle), 87.min. Frys (Matula)
Trenér: Evžen Kučera
Vedoucí mužstva :

Marek Začal

Za pěkného, slunečného počasí, odehráli naši fotbalisté velmi dobrou první půli, ve které jsme měli kromě gólů i množství další šancí. Pvní branku vstřelil po přihrávce Nováka, dorážkou do prázdné brány KOLEČKÁŘ. Poté měl obří šanci Haluza, ale brankář hostí se vyznamenal. Ve 20.min. se postavil k trestnému kopu HATLE a krásnou střelou k tyči zvýšil na 2:0. O chvíli později mohl mít branku na svém kontě i Ján, ale opět byl brankář Náměště proti. Hosté ohrožovali naši bránu jen z rychlých protiútoků a jeden takový využili ve 31.min. Naštěstí jsme téměř okamžitě odpovědili. Do krásného centru Hatleho, se zavěsil do vzduchu NOVÁK a nechytatelnou hlavičkou zvýšil na 3:1. Stejný hráč měl na kopačce čtvrtou branku, když po pěkné kombinaci Jano - Hatle - Kolečkář - Novák, přestřelil.

Bohužel do druhé půle vstoupil náš tým velmi laxně a hned v první minutě mohl soupeř vstřelit kontaktní branku. To se naštěstí pro nás podařilo až v 84.min., kdy se také z trestného kopu radovali ze snížení na 3:2.  I přes špatnou hru jsme měli dvě velké šance, ale z první mířil Pospíšil těsně vedle a ve druhé "promáchl" Hatle míč téměř před prázdnou bránou.  Nakonec jsme utkání "dotrápili" do konce a mohli jsme se tak radovat ze zisku dalších 3 bodů.

Příští neděli čeká naše fotbalisty velké derby na půdě Sokola Mostkovice.

Hodnocení trenéra Evžena Kučery pro Prostějovský Večerník :

"V první půli jsme byli jednoznačně lepší. Vyhráli jsme ji o dva góly, ale mohli jsme dát i více. Druhý poločas byl úplně o něčem jiném. Nastoupili jsem ledabyle, řekl bych až namachrovaně. Naštěstí soupeř své šance nevyužil. Báli jsme se až do konce o výsledek, protože náš výkon byl katastrofální."