Sokol Čechovice - Sokol Určice 5:2 (2:1)

5.kolo hráno v Čechovicích dne 16.9.2017
1:0 Valdez 7.min., 2:1 Halouzka 17.min., 3:2 Skoumal 71.min, 4:2 Mucha 83.min., 5:2 Růžička 86.min.

Zápeca

Sklenář - T.Vybíral - Valdez- Smolka

Sedlák - Halouzka - Hájek - Mucha

Frohn - Skoumal

Střídali: Schuster, M.Vybíral, Růžička, Handl, Pekař
Trenér: Martin Pytela

Do zápasu vstupovali jako favorité domácí fotbalisté, ovšem i vzhledem k tomu, že se jednalo o místní „derby“, které je vždy nevyzpytatelné, nedal se rozhodně očekávat jednoznačný průběh zápasu. Oba celky nastoupily plné odhodlání, v prvním poločase bylo k vidění především velké množství osobních soubojů ve středu hřiště. Domácím se příliš nedařilo kombinovat a individuální pokusy končily většinou neúspěchem, hosté pak opravdu jen výjimečně hrozili dlouhými nakopávanými míči. První zápis do utkání přinesl po nedovoleném zákroku určického hráče uvnitř pokutového území z penalty Valdez. Hosté však ze svého herního „stylu“ nepolevili a též se díky nákopu dočkali branky, nutno dodat, že po obrovské hrubce domácí obrany. Do poločasu však ještě Čechovice stihly strhnout vedení zpět na svou stranu, když se prosadil s kapitánskou páskou hrající Halouzka. Do šatny tak odcházely oba celky za stavu 2:1. Druhý poločas přinesl zlepšení herního projevu ze strany domácích, začaly se objevovat náznaky kvalitní kombinační hry. Hosté stále pokračovali v taktice „kopni a běž“. Byli to však právě oni, kdo poprvé v druhé půli rozvlnil síť, když svou strategii doplnili i o třetí fázi „dej gól“. Domácí byli zaskočení a nutno říct, že v následujících minutách vypadaly jako odhodlanější mužstvo Určice. Po chvíli se však hra vrátila do zaběhlých kolejí a závěrečná pasáž přinesla trojnásobnou radost Čechovic. Postupně se prosadili a na konečných 5:2 upravili Skoumal, Mucha a Růžička. Kvalitou podprůměrný zápas, možná i kvůli nepříznivému počasí, tak skončil třígólovým vítězstvím čechovického Sokola.

Hodnocení trenéra: „Na domácím hřišti se nám příliš nedaří, raději máme hřiště větších rozměrů, kde se lépe kombinuje. Naopak pro hosty byla situace ideální, počasí též nahrávalo do karet jejich taktice. První půli jsme neodehráli dobře, místo jednoho týmu bylo na hřišti jedenáct individuálních sportovců. Druhá půle již byla lepší, škoda jen, že přišla studená sprcha v podobě vyrovnání, jinak si myslím, že by utkání bylo i výsledkově ještě jednoznačnější. Teď musím zvládnout zápas v Přerově, důležité je nic nepodcenit a připsat si třetí výhru v řadě. Pak nás čeká velice náročný týden, v němž se utkáme s Černovírem a Konicí, tedy se soupeři, kteří taktéž mají ty nejvyšší ambice.“