Aktuality

Muži A : Sokol Čechovice - SK Náměšť na Hané 3:2 (3:1)

16.kolo hráno v Čechovicích dne 2.4.2017
1:0 Kolečkář (Novák) 10.min., 2:0 Hatle přímý kop 20.min., 3:1 Novák (Hatle) 37.min.

Polák

Jano - Walter - Lakomý - Ján

Novák - Kolečkář - Matula - Hatle

A.Pospíšil - Haluza

Střídali: 73.min. Jansa (A.Pospíšil), 83.min. Klváček (Hatle), 87.min. Frys (Matula)
Trenér: Evžen Kučera
Vedoucí mužstva :

Marek Začal

Za pěkného, slunečného počasí, odehráli naši fotbalisté velmi dobrou první půli, ve které jsme měli kromě gólů i množství další šancí. Pvní branku vstřelil po přihrávce Nováka, dorážkou do prázdné brány KOLEČKÁŘ. Poté měl obří šanci Haluza, ale brankář hostí se vyznamenal. Ve 20.min. se postavil k trestnému kopu HATLE a krásnou střelou k tyči zvýšil na 2:0. O chvíli později mohl mít branku na svém kontě i Ján, ale opět byl brankář Náměště proti. Hosté ohrožovali naši bránu jen z rychlých protiútoků a jeden takový využili ve 31.min. Naštěstí jsme téměř okamžitě odpovědili. Do krásného centru Hatleho, se zavěsil do vzduchu NOVÁK a nechytatelnou hlavičkou zvýšil na 3:1. Stejný hráč měl na kopačce čtvrtou branku, když po pěkné kombinaci Jano - Hatle - Kolečkář - Novák, přestřelil.

Bohužel do druhé půle vstoupil náš tým velmi laxně a hned v první minutě mohl soupeř vstřelit kontaktní branku. To se naštěstí pro nás podařilo až v 84.min., kdy se také z trestného kopu radovali ze snížení na 3:2.  I přes špatnou hru jsme měli dvě velké šance, ale z první mířil Pospíšil těsně vedle a ve druhé "promáchl" Hatle míč téměř před prázdnou bránou.  Nakonec jsme utkání "dotrápili" do konce a mohli jsme se tak radovat ze zisku dalších 3 bodů.

Příští neděli čeká naše fotbalisty velké derby na půdě Sokola Mostkovice.

Hodnocení trenéra Evžena Kučery pro Prostějovský Večerník :

"V první půli jsme byli jednoznačně lepší. Vyhráli jsme ji o dva góly, ale mohli jsme dát i více. Druhý poločas byl úplně o něčem jiném. Nastoupili jsem ledabyle, řekl bych až namachrovaně. Naštěstí soupeř své šance nevyužil. Báli jsme se až do konce o výsledek, protože náš výkon byl katastrofální."

více ...

Mladší dorost : Sokol Čechovice - FK Krnov 4:3 (1:2)

16.kolo hráno na umělce SCM dne 2.4.2017

1:0 Valdez 4.min., 2:2 Valdez 42.min., 3:2 Pátek 46.min., 4:3 Růžička 78.min.

Navrátil

Schuster - F.Baroš - D.Baroš - Krčal

Frohn - Valdez - Hájek - Moural

Růžička - Pátek

Střídali: 21.min. Sklenář (Moural), 71.min. Smolka(Pátek), 80.min. M.Vybíral (Frohn)
Trenér: Martin Pytela
Vedoucí mužstva: Magda Schusterová

Mladší dorost přivítal ve svém azylovém prostředí na umělé trávě v Prostějově soupeře z Krnova. Hosté v minulém kole poněkud překvapivě „přejeli“ na domácím hřišti Šumperk a dalo se tak očekávat velice těžké utkání, což se také následně potvrdilo. Nejprve se z počátečního tlaku čechovickým fotbalistům podařilo vstřelit úvodní gól zápasu, kdy se po úniku Pátka prosadil VALDEZ, jediný úspěšný střelec minulého zápasu. Z dalších šancí se již rozvlnit síť nepodařilo a tak udeřili po standardní situaci hosté. Aby toho nebylo málo, tak hned dvakrát, nutno však říct, že zaslouženě. A to ještě můžeme být rádi, že Dan Navrátil v bráně předvedl několik někdy až dech beroucích zákroků. Do kabin se tedy šlo za stavu příznivějšího pro Krnov. Začátek druhého poločasu však již patřil našim dorostencům, když po pěkné akci skóroval opět VALDEZ a několik minut po něm vedení zařídil PÁTEK. Krnovští hráči začali být frustrováni a naskytla se tak šance pro vytvoření si rozhodujícího trháku. Místo toho však přišla chyba v obraně (obrany vůbec v nedělním zápase měly zřejmě dovolenou) a pět minut před koncem soupeř vyrovnal. Zároveň se začal nadechovat k náporu, jehož vyústěním měla být rozhodující branka. Síť se však nakonec rozvlnila na druhé straně, v 78. minutě vítězství Čechovic zařídil Marek RŮŽIČKA po asistenci Davida Frohna. V zápase hraném bez obran jsme tedy zvítězili 4:3 a po cenném bodu z Valašského Meziříčí si připsali důležitou výhru, na niž budeme chtít navázat příští týden ve Vsetíně.

Komentář trenéra  : "Místo toho, abychom po vedoucím gólu přidali další a mohli si tak zápas s nervózním soupeřem užít, jsme nepochopitelně zvolnili a zařadili jedničku. Krnov toho využil, druhou dvacetiminutovku prvního poločasu nás přehrával a vedl zaslouženě. Pak se naštěstí kluci oklepali a začali alespoň deset minut předvádět fotbal, na který mají. Bohužel pak opět přišla volnější pasáž a zasloužené vyrovnání. Naštěstí naše touha po vítězství byla silnější a tři body jsou doma. Škoda jen, že utrápené. Směrem dopředu to nebylo špatné, ale vzadu se kupila chyba za chybou.

více ...

Muži B : Sokol Čechovice - Sokol Brodek u Prostějova 1:2 (0:2)

Střídal:

46.min. Zelinka (Zápeca), 46.min. Bontempo (Kolík), 70.min. Valach (F.Hanák), 70.min.Šteigl (Kupka)

Trenér:

Rudolf Valný

Hodnocení trenéra Rudolfa Valného pro Prostějovský Večerník :

" Naše hra byla hrůzostrašná. Nedokázali jsme podržet míč, ztráceli jsme se v kombinaci. Obtížně dáváme dohromady sestavu. Spousta hráčů chybí. První poločas byl hrozný. Ve druhém jsme se trochu zlepšili, ale chyběla nám pohoda a určitá vyzrálost. Podle představ jsme hráli až posledních deset minut. Přitlačili jsme soupeře k šestnáctce, dali i gól. Takhle se ale musí hrát celý zápas a ne jen deset minut. Zápas byl jinak bez vyložených šancí z obou stran. Soupeř dal góly po našich chybách. Nemohu klukům vyčíst bojovnost, ale musíme se víc věnovat práci s míčem."

více ...

TJ Horní Štěpánov - Sokol Čechovice 3:2 (0:1)

15.kolo hráno v Horním Štěpánově dne 26.3.2017
0:1 Klváček 40.min., 0:2 Klváček (Foret) 66.min.

Zápeca

Kupka - Prášil - Antoníček - F.Hanák

Bontempo - Klváček

Střídal:

80.min. Meixner (Bontempo)

Trenér:

"Máme hodně zraněných. Dva kluci odjeli na hory, bylo složité dát sestavu dohromady. Nehnali jsme se nijak dopředu a čekali na chybu soupeře. Domácí byli lepší na míči, ale my jsme využili hrubku obrany. Po změně stran jsme měli více ze hry my, vytvářeli jsme si šance a dali pěkný druhý gól. Klukům ale vlezla do hlavy myšlenka, že už mají  vyhráno. Přišla ztráta koncentrace, soupeř dal kontaktní gól a byl zpátky. Hrát by se mělo do devadesáté minuty. Byli jsme potrestáni za chyby v obraně. Kluci si to prohráli sami. Jinak hráli dobrý fotbal, líbili se mi."

více ...

Mladší dorost : TJ Valašské Meziříčí - Sokol Čechovice 1:1 (1:1)

Z Valašského Meziříčí veze mladší dorost velmi cenný bod za remízu 1:1. Tento výsledek je velkým úspěchem, domácí tým by se v případě vítězství dostal na první příčku Moravskoslezské divize skupiny E. Po promarněné šanci a úvodním gólu soupeře vyrovnal z penalty na 1:1 Valdez a tento stav vydržel až do závěrečného hvizdu paní rozhodčí.