Čechovice TJ Břidličná sobota 4.3.2023 11:00  UT 1.HFK Olomouc
5. FC Kvasice  Čechovice sobota 11.3.2023  14:00 UT Hulín

FK Mohelnice - Sokol Čechovice 2:1 (1:1)

Veselý - Zelina - Walter - Hanák

Halouzka - Lakomý - Novák - Kadlec

Muzikant - Šteigl

Střídali:

53.min. Šolín (Hanák), 70.min. Kopečný (Kadlec),  85.min. Nejedlý (Novák), 85.min. Jurníček (Veselý)

Trenér: Lukáš Koláček
Vedoucí mužstva: Aleš Maděrka

Hodnocení trenéra Lukáše Koláčka pro Prostějovský Večerník :

"My jsme neodehráli dobré utkání. První půli jsme šli do vedení, kdy jsme skvěle vyřešili brejk. Po obraném rohu jsme vyjeli a učebnicově jsme zakončili brejk Šteiglem. Poločas se mi nelíbil, nebyli jsme v tomu utkání, chyběla mi tam emoce, nastavení a nabuzení hráčů. Neměl jsem z toho dobrý pocit. Po jednoduchém nákopu za obranu jsme se špatně zajistili, za nás se dostal útočník a vystřelil z levé strany křížnou střelou na zadní tyč. Myslím, že i brankář neměl čisté svědomí. Po dlouhé době jsme v kabině měli dusno. Hráčům jsem vytkl, že takhle tedy ne. Nelíbilo se mi, jak jsme hráli. Bohužel ve druhé půli jsme se nezlepšili. Hned ve 48.minutě jsme prohrávali 2:1. Po ojedinělé šanci soupeře. Gól dostat můžeme, ale dvakrát jsme mohli jednoduše odkopnout do zámezí, ale prováhali jsme to. Nevím, nad čím naši hráči přemýšleli. Soupeř byl agresivnější v tomhle momentu. Trochu jsme to přesklládali, snažili jsme se s výsledkem něco udělat. Výsledkem bylo, že jsme se dostali do velkých šancí. Bohužel jak Zelina, tak Walter netrefili bránu. Byly tam dvě šance, kdy se Šteigl skvěle uvolnil. Byl dvakrát sražen a píšťalka rozhodčího zůstala bohužel němá. Nevím, podle mě tam byl minimálně jeden moment penaltový. Myslím, že by tomu zápasu slyšela více remíza. Diváci moc fotbalu neviděli. Hrálo se na těžkém terénu. Soupeř byl na tohle nastavený, hrál jednoduše dopředu. Měl na středu vysoké, soubojové hráče, nebylo tam moc mezihry. My se soupeři přizpůsobovali."

více ...24.9.2022

FC Želatovice - Sokol Čechovice 1:2 (1:1)

6.kolo

hráno v Želatovicí dne 10.9. 2022
0:1 Šteigl (Lakomý) 15.min., 1:2 Halouzka (Zelina) 75.min.

Peka

Zelina - Walter - Šolín - Hanák

Muzikant - Lakomý - Novák - Veselý

Petržela - Šteigl

Střídali:

67.min. Halouzka (Lakomý), 82.min. Kopečný (Novák), 82.min. Haluza (Muzikant),  90.min. Sobota (Petržela)

"Upozorňoval jsem hráče, že Želatovice jsou velmi kvalitním týmem, co je dobře vedený a nedoznává moc změn. A prakticky všichni hráči prošli akademií Přerova. My jsme si řekli, že vstoupíme aktivně do utkání. Dvakrát jsme šli sami na brankáře. Lakomý dobře předvídal zpětnou nahrávku, šel sám, ale nezakončil. Hned na to se Muzikant dostal individuálně před brankáře, ale také neuspěl. Trochu jsme tím domácí vzali vítr z plachet. Díky aktivní hře jsme šli díky Šteiglovi, který vystřelil zpoza šestnáctky, do vedení. Byli jsme dále aktivní a domácí jsme k ničemu nepustili. Jednou nás překonali dobrou nahrávkou za stopery, ale Peka snížil úhel a soupeř bránu přestřelil. Dostali jsme ale na 1:1, kdy jsme po chybě našeho brankáře, který váhal s rozehrávkou, gól. Byla to laciná branka. O poločase jsem toho ke svým svěřencům ani moc neměl, hra se mi líbila. Nabádal jsem hráče, aby byli opatrní a včas dostupovali soupeře. Domácí se prezentovali dobrou přechodovou fází. Druhou půli změnilo počasí, spustil se intenzivní déšť. Šlo se do mokrého terénu. I druhý poločas jsme odehráli solidně. Měli jsme dobré šance, které jsme nedokázali dohrát. V 60.minutě jsme šli do deseti, kdy Šolín za zmaření brankové šance šel do sprch. Šolínův faul byla jasná červená, tomu ale předcházel ofenzivní faul, právě na Šolína a nechápu, že to rozhodčí neviděli. Utočník toho faulu využil, dostal se před našeho hráče a následovala reakce faulem. Sáhli jsme tedy do sestavy, a dali jsme na hřiště Halouzku. Znovu jsme měli šťastnou ruku, kdy Halouzka dával na 2:1. Předcházela tomu rychlá situace na pravé straně, kdy Zelina zatáhl míč, vystřelil, trefil břevno a odražený míč přes hlavu nůžkami Halouzka uklidil na 1:2. Utkání by více slušela remíza, ale na to se historie neptá. Vyhrát na půdě Želatovic, to je skvělý výsledek."

více ...10.9.2022

Sokol Čechovice - Sokol Konice 3:0 (0:0)

5.kolo

hráno v Čechovicích dne 4.9. 2022
1:0 Šteigl (Muzikant) 54.min., 2:0 Šteigl (Šolín) 62.min., 3:0 Veselý (Kopečný) 85.min.

Hradečný

Zelina - Studený - Šolín - Hanák

Muzikant - Lakomý - Novák - Kopečný

Střídali:

33.min. Walter (Studený), 78.min. Valdez (Muzikant), 78.min. Veselý (Petržela), 85.min. Sobota (Kopečný)

"Chtěli jsme se odrazit od kvalitního začátku, což se nám podařilo. Hned na začátku měl ale soupeř velkou šanci, kdy nás podržel Hradečný. Ze strany soupeře to bylo všechno. První půle se pak odehrávala v naší režii, byli jsme silnější na míči a vytvářeli jsme si šance. Třeba Šteigl šel sám na bránu, ale nedal. Pokračovali jsme v trendu neproměňování šancí, na které jsme doplatili minulý týden v Kostelci. V poločase jsme si k tomu řekli. Ani jsem neměl moc výhrad spíš doporučení, hra byla celkem slušná. Prolomili jsme to, když Muzikant stihl zdánlivě ztracený míč, nacentroval a Šteigl hlavou o zem skóroval. Druhý gól dal opět Šteigl, když dostal krásnou nahrávku mezi stopery od Šolína a přehodil krásně golmána. A poslední gól vstřelil ze závaru Veselý. Soupeř nebyl odevzdaný, za stavu nás dvakrát podržel Hradečný, kdy nám problémy dělal zejména hbitý Jašíček. Ten byl nejnebezpečnějším hráčem soupeře. Dávali jsme mu až moc prostoru."

Střídali:

75.min. Luža (Kopečný), 79.min. Kadlec (Muzikant), 84.min. Walter (Novák)

"První poločas byl v naší režii, byli jsme lepším, nebezpečnějším týmem. Vytvořili jsme si čtyři gólové šance, ve kterých jsme selhali. Druhý poločas už moc fotbalové kvality nenabídl. Postupem času byl terén těžší po deštích, což vyhovovalo spíše domácím. Po celou dobu nechtěli hrát fotbal, jen hráli nakkopávané míče na vysoké útočníky. Musím přiznat, že jsem z výsledku zklamaný. Po průběhu jsme ztratili dva body. Zklamání je, že i v největších šancích jsme nedokázali prostřelit nejlepšího hráče domácích, což je gólman Honza Vítek"