rozpis zápasů ball
zavřít
Z Postřelmova vezeme 3 body !!! TJ Postřelmov - Sokol Čechovice 1:2 (0:2) - Trajer, J.Šteigl
Béčko prohrálo vysoko ve Vrahovicích. Sokol Vrahovice - Sokol Čechovice "B" 6:2 (4:0) - Potetenin, Foukal
"A" dorost: Sokol Čechovice - SK Chvalkovice 2:4 (0:1), "B" dorost: Sokol Čechovice "B" - FC Lužice 3:4 (1:1)

Oslavy 100.výročí založení TJ Sokol Čechovice

V roce 2013 jsme slavili a kdo nebyl u toho udělal velkou chybu.

100let výročíVážení příznivci čechovicekého sportu,

kdo neměl možnost se zúčastnit v minulém roce oslav 100.výročí založení Tělovýchovné jednoty Sokol Čechovice, může si v tomto článku v Prostějovském večerníku alespoň o průběhu oslav přečíst.

Pátečním slavnostním zahájením oslav, otevřením výstavy a tanečním večerem s ohňostrojem i bohatým fotbalovým programem o víkendu si členové TJ Sokol Čechovice připomněli rovných sto let od založení jednoty. Nedělní den zpestřil souboj starých pánů Čechovic s výběrem okresu, v sobotu se vedle dětského dne či venkovní zumby vyjímal duel účastníka moravskoslezské fotbalové ligy 1.SK Prostějov s „A“-týmem Sokola Čechovice. Také díky slunečnému a teplému počasí zavítaly do fotbalového areálu či sokolovny a jejího okolí stovky návštěvníků.

První den připomínající stoleté výročí založení klubu v Čechovicích, slavnostně zahájil v pět odpoledne v prostorách sokolovny člen výkonného výboru TJ Josef Sklenář. Nechyběli mimo jiné předseda fotbalových Čechovic Vlastimil Ráček a náměstci prostějovského primátora Jiří Pospíšil s Ivanou Hemerkovou.

„Vždycky sem rád zavítám a jsem rád, že se tu podařila spousta věcí. Tou poslední je, mimo jiné, vybudování hřiště s umělým povrchem, což je pro Sokol další velké plus. Tady s panem předsedou připravujeme také do budoucna rozšíření místní sokolovny,“ zmínil Pospíšil spolu s vírou, že přijde dalších sto úspěšných roků čechovického Sokola.

Ivana Hemerková mimo jiné prozradila, co má město v plánu. Během několika týdnů bude areál fotbalového hřiště obohacen o dva herní prvky – o posilovnu pro děti a dospělé pod širým nebem.

Výstavu mapující uplynulých sto let ještě zpestřilo předávání ocenění lidem, kteří se výrazně podíleli na úspěších Sokola. V samotné výstavě pak měli návštěvníci možnost zapátrat skutečně důkladně. Vždyť sto let je pořádná sbírka vzpomínkových fotografií a dokumentů.

Večerní program se poté přesunul na fotbalové hřiště, kde k poslechu zahrála skupina MELODY Martina Dostála. Včetně ohňostroje si ji nenechaly ujít stovky lidí.

K sobotní části oslav nadělilo 1.SK Čechovicím osm branek

Sobotní program jubilea Sokola Čechovice patřil především fotbalu. Na trávníku nastoupili přípravky, mladší žáci i dorostenci, bonbónkem a hlavním bodem úvodního víkendového dne se stal duel domácího „A“-mužstva proti třetímu týmu třetí ligy 1.SK Prostějov. Žádný exhibiční duel v duchu dohody na výsledné remíze se nekonal a hosté se zejména v první půli činili.

TJ Sokol Čechovice - 1.SK Prostějov 2:8 (1:6)

Branky:  43. Hatle, 88. Klimeš – 11. a 17. Hirsch, 22., 29., 38. a 69. Pospíšil, 45. M. Machálek, 67. Svozil

sestava Čechovic: Brablec – Šťastný, Zacpal, Vinklárek, Prášil – Jansa, Matula, Kolečkář, Haluza – Hatle, Jahl. Střídali: Mach, Klimeš, Suchomel, Chmelík, Drešr. Trenér: Jaroslav Liška.

sestava 1.SK Prostějov: Bureš (46. Kofroň) – Pančochář, Hloch, Pavlík, Dostál – Hirsch, Zelenka, Svozil, Fládr – Zatloukal (35. M. Machálek), Pospíšil. Dále střídali: Vlach, Rus. Trenér: František Jura.

http://www.vecernikpv.cz/sport/3126-tridenni-oslavy-se-i-diky-pocasi-vydarily-zaujal-ohnostroj-i-duel-s-1-sktisk
Olomoucký kraj a město Prostějov
finančně přispívá na celoroční
sportovní činnost klubu
a na činnost dětí a mládeže. Děkujeme.

Olomocký kraj
město Prostějov


Předpověď počasí