rozpis zápasů ball
zavřít
Z Postřelmova vezeme 3 body !!! TJ Postřelmov - Sokol Čechovice 1:2 (0:2) - Trajer, J.Šteigl
Béčko prohrálo vysoko ve Vrahovicích. Sokol Vrahovice - Sokol Čechovice "B" 6:2 (4:0) - Potetenin, Foukal
"A" dorost: Sokol Čechovice - SK Chvalkovice 2:4 (0:1), "B" dorost: Sokol Čechovice "B" - FC Lužice 3:4 (1:1)

VI.ročník 2014

VI.ROČNÍK TURNAJE O POHÁR PRIMÁTORA MĚSTA PROSTĚJOVA

     V sobotu 30.8. se na fotbalovém hřišti v Čechovicích uskutečnil již 6.ročník tradičního turnaje přípravek O pohár primátora města Prostějova Miroslava Pišťáka pro hráče ročníku 2004. Turnaj byl opět mezinárodní, ze Slovenska přijela Lokomotiva Trnava a dále se ho zúčastnilo  10 mužstev z celé Moravy. : 1.SK Prostějov „A“ + „B“,  Sigma Olomouc 2004 a 2005, SKP Moravská Třebová, FK Blansko, FC Boskovice, MFK Vyškov, TJ Valašské Meziříčí a domácí Sokol Čechovice . Bohužel jeden celek ( 1.SC Znojmo ) bez omluvy nedorazil, což udělalo pořadatelům trochu problémy v rozlosování skupin, ale nakonec si s tím ke všeobecné spokojenosti poradili.

      Počasí naštěstí také turnaji přálo, a i když bylo v týdnu celkem nevlídně, v sobotu se vyčasilo. V 8.00 hod. byla všechna mužstva v areálu čechovického hřiště a tak o půl deváté mohlo začít slavnostní zahájení, již tradičně s vystoupením bohuňovických mažoretek BOHUNKY 2, které pak přivedly zúčastněná mužstva před hlavní tribunu, kde byl turnaj slavnostně zahájen.

   Po prvním utkání došlo k velmi slavnostní chvíli, kdy fotbalovému oddílu TJ Sokol Čechovice předal pan primátor Miroslav Pišťák a I.náměstek primátora pan Jiří Pospíšil veřejnou finanční podporu města Prostějova ve výši 50.000,- Kč na nákup nové sekačky a dále pan primátor i osobní dar ve výši 15.000,- Kč na podporu mládeže.

    Turnaj se tradičně odehrál ve dvou skupinách systémem "každý s každým"  1x 20 minut, na 3 hřištích a následně se hrálo o konečné umístění. První dvě mužstva ze skupiny postoupila do semifinále, třetí a čtvrté hrálo o 5-8.místo,  a pátý a šestý celek bojoval o 9-11.místo.“

              V "A" skupině se představil domácí tým Sokola Čechovice a dále MFK Vyškov, 1.SK Prostějov „A“, SKP Moravská Třebová, Lokomotíva Trnava, Sigma Olomouc 2005. V "B" skupině hrály : SK Sigma Olomouc 2004, FC Boskovice,  1.SK Prostějov „B“, TJ Valašské Meziříčí 2005 a FK Blansko. Zahajovací zápasy obstaraly celky skupiny „A“ a následně šla  další utkání v rychlém sledu tak, že ve 13:20 hod. skončily poslední zápasy ve skupině. Skupina „A“ byla nesmírně vyrovnaná, tři celky 4x vyhrály a jen jednou prohrály a tak musela rozhodovat minitabulka vzájemných zápasů. Nejlépe na tom byla Sigma Olomouc 2005, před Lokomotívou Trnava, naopak černý Petr zůstal týmu 1.SK Prostějov „A“, který hrál tedy až zápasy o 5-8.místo. Ze skupiny „B“ postoupily týmy 1.SK Prostějov „B“ a Sigma Olomouc.

            Prvním finalistou se stala Sigma Olomouc 2005, která porazila 1.SK Prostějov „B“ 5:0, druhé semifinále mezi Sigmou Olomouc 2004 a Lokomotívou Trnava dospělo po výsledku 3:3 do penaltového rozstřelu, ve kterém byli šťastnější hráči Lokomotívy Trnava. Finále pak bylo jednoznačnou záležitostí hráčů Trnavy, kteří přestříleli Sigmu Olomouc 2005 4:1

         Konečné pořadí turnaje bylo tedy takové : 1.Lokomotíva Trnava, 2.Sigma Olomouc 2005, 3.1.SK Prostějov „B“, 4. Sigma Olomouc 2004, 5.1.SK Prostějov „A“, 6. TJ Valašské Meziříčí, 7.MFK Vyškov, 8.FK Blansko, 9.Sokol Čechovice, 10. SKP Moravská Třebová, 11.FC Boskovice.       

     Slavnostní vyhlášení a předání cen všem zúčastněným týmů začalo chvíli po skončení finále. Ceny předávali primátor města Prostějova pan Miroslav Pišťák a za Sokol Čechovice předseda oddílu kopané Jiří Jančík. Nejprve byli vyhlášeni nejlepší hráči jednotlivých týmů, dále nejlepší hráč, brankář a střelec turnaje. Po vyhlášení individuálních cen došlo na předání cen pro jednotlivé celky, kdy všechny týmy obdržely navíc, kromě standardních cen i krásný dort se znakem svého týmu:

Nejlepší hráč : Bořek Koňařík – TJ Valašské Meziříčí

Nejlepší brankář : Pavel Šubrt – Sigma Olomouc 2005

Nejlepší střelec : Marek Táborský – Sigma Olomouc 2005

      Předseda fotbalového oddílu TJ Sokol Čechovice Jiří Jančík toto klání zhodnotil takto  : „ Z průběhem turnaje jsem velmi spokojeni, organizačně všechno klapalo na jedničku a za to bych chtěl všem, kteří se na přípravě tohoto turnaje podíleli, ještě jednou poděkovat.  Jménem fotbalového výboru TJ Sokol Čechovice bych chtěl také poděkovat samozřejmě městu Prostějov a panu primátorovi Miroslavovi Pišťákovi, který nad tímto turnajem převzal záštitu, dále Okresnímu fotbalovému svazu Prostějov, Fotbalové asociaci ČR a 601. skupině speciálních sil. Ještě jednou všem díky. A pevně věříme, že příští rok  podobnou mládežnickou akci znovu uspořádáme“.

 tisk
Olomoucký kraj a město Prostějov
finančně přispívá na celoroční
sportovní činnost klubu
a na činnost dětí a mládeže. Děkujeme.

Olomocký kraj
město Prostějov


Předpověď počasí