rozpis zápasů ball
zavřít
Z Postřelmova vezeme 3 body !!! TJ Postřelmov - Sokol Čechovice 1:2 (0:2) - Trajer, J.Šteigl
Béčko prohrálo vysoko ve Vrahovicích. Sokol Vrahovice - Sokol Čechovice "B" 6:2 (4:0) - Potetenin, Foukal
"A" dorost: Sokol Čechovice - SK Chvalkovice 2:4 (0:1), "B" dorost: Sokol Čechovice "B" - FC Lužice 3:4 (1:1)

II. ročník 2010

II. ROČNÍK TURNAJE O POHÁR STAROSTY MĚSTA PROSTĚJOVA

V sobotu 2.10. se na fotbalovém hřišti v Čechovicích uskutečnil velký turnaj přípravek ročníku 2000 a mladších O pohár starosty města Prostějova. Původně se tohoto turnaje mělo zúčastnit 10 mužstev z celé Moravy, ale nakonec týmů bylo 9, protože hodinu před začátkem turnaje se omluvilo družstvo 1.FC Přerov z důvodu malého počtu hráčů :-(.

Původní termín turnaje měl být úplně jiný, a to v den státního svátku, v úterý 28.9. Bohužel již od neděle v Prostějově vydatně pršelo a když i předpověď na další dny říkala, že deštivo bude až do středy, rozhodl v pondělí organizační výbor o odložení tohoto klání na sobotu 2.10. Bylo nám jasné, že zúčastněná mužstva budou mít na tento víkend v plánu mistrovské zápasy, ale po sérii několika desítek telefonátů se díky pochopení vedení jednotlivých mužstev podařilo tyto zápasy odložit ( ještě jednou díky!!! ). I tak ale oproti původnímu obsazení došlo ke změně účastníků. Družstvo FC Boskovice nahradila Haná Prostějov a Sigmu Olomouc 2002 zastoupili jejich o rok starší spoluhráči - Sigma Olomouc 2001. Změna termínu nám vyšla na 100%. Na Svatého Václava celý den pršelo, zato v sobotu 2.10. bylo celý den nádherně, svítilo sluníčko, takže turnaj proběhl téměř bez jediného problému. Na hřiště přicházeli organizátoři již od 6 hodin ráno a postupně docházela další pomoc zejména z řad funkcionářů, tatínků a maminek. Bylo nutné do 8 hodin postavit několik stanů na občerstvení, rozmístit lavičky a připravit hřiště. Úderem 8 hodiny začaly přijíždět zúčastněné týmy, jako první byla v Čechovicích Sigma Olomouc 2000. A postupně se plnil fotbalový areál dalšími mladými sportovci. Bohužel v té době dostáváme první a naštěstí i poslední "jobovku". Omlouvá se družstvo 1.FC Přerov, že se k odjezdu dostavilo málo hráčů a že tedy nepřijedou. Co teď ? Času je málo, vymyslet jiný systém nelze, takže nakonec narychlo svolaný organizační výbor rozhoduje, že skupina "A" odehraje své zápasy v čase 2x 13 minut a bude mít delší přestávky na odpočinek. Následně se ukazuje, že to bylo asi nejlepší řešení a skupina se odehraje časově téměř shodně jako skupina "B".

Turnaj se tedy odehrál ve dvou skupinách systémem "každý s každým" a následně se hrálo o konečné umístění. První dvě mužstva ze skupiny postoupila do semifinále, čtvrtý celek skupiny "A" a 4. a 5. tým skupiny B odehrály miniskupinu o 7. a 9.místo.

V "A" skupině se představil domácí tým Sokola Čechovice a dále 1.SK Prostějov, SK Hranice a 1.HFK Olomouc. Ve "B" skupině hrály : obhájce prvenství Viktorie Přerov, Sigma Olomouc 2001, Haná Prostějov, HS Kroměříž a favorit turnaje Sigma Olomouc 2000.

V úvodním zápase bylo na pořadu "derby" - zápas domácího Sokola Čechovice a 1.SK Prostějov, který ale skončil jednoznačnou výhrou 1.SK 9:1. Na druhém hřišti se radovala Sigma 2000, která porazila Viktorku Přerov 1:0. V rychlém sledu následovala další utkání a ve 13.45 hod. bylo jasné, že o pohár starosty města se poperou 1.SK Prostějov, SK Hranice a oba celky Sigmy.

Po krátké přestávce začaly ve 14.15 hod. obě semifinále.

SEMIFINÁLE A - 1.SK PROSTĚJOV - SIGMA OLOMOUC 2001 5:1

Branky : 3x Halenka, Píchal, Jašíček - Zedníček

SEMIFINÁLE B - SIGMA OLOMOUC - SK HRANICE 3 : 0

Branky : Řípa, Skopal, Galus

Vítězné celky potvrdily roli favorita a zaslouženě postoupily do finále. Po těchto dvou duelech začaly boje o konečné umístění. A jak to dopadlo ?

O 7. - 9. místo SOKOL ČECHOVICE - HANÁ PROSTĚJOV 4 : 0

Branky : 2x Batěk, Sklenář, Suchánková

O 7. - 9. místo SOKOL ĆECHOVICE - HS KROMĚŘÍŽ 0 : 0

Branka : -----

MINITABULKA O 7-9.místo

7.místo Sokol Čechovice 4 body 4:0

8.místo HS Kroměříž 4 body 1:0

9.místo Haná Prostějov 0 bodů 0:5

O 5. - 6. místo 1.HFK OLOMOUC - VIKTORIE PŘEROV 1 : 0

Branka : Baďura

O 3. - 4. místo SK HRANICE - SIGMA OLOMOUC 2001 2 : 1

Branky : Březík, Vymětalík - Fencl

V zápase o bronz zvítězili kluci z SK Hranice a obhájili tak loňské 3.místo. Bramborovou medaili si odvezli kluci ze Sigmy Olomouc ročníku 2001.

FINÁLE - SIGMA OLOMOUC 2000 - 1.SK PROSTĚJOV 2 : 1

Branky : 2x Galus - Halenka

Závěrečná finálová bitva O pohár starosty města Prostějova přinesla velmi pěkný fotbal a byla pravým vyvrcholením tohoto fotbalového dne. Početná skupina prostějovských fanoušků z řad rodičů neúnavně povzbuzovala svoje hráče. A zahanbit se nenechali ani rodiče ze Sigmy a tak měl finálový zápas skvělou atmosféru. Po úvodním poločase byl stav 0:0, ale i když branka nepadla bylo na hřišti k vidění spoustu pěkných akcí a indviduálních výkonů. Ve druhé půli se dostali do vedení hráči 1.SK Prostějov, když branku vstřelil DanHALENKA. Sigma se nevzdávala, ale brankář Prostějova chytil dvě tutové šance. Když už se zdálo, že domácí Prostějov zvítězí, přišel 3 minuty před koncem faul v pokutovém území a Michal GALUS z penalty vyrovnal. A v poslední minutě dovršila Sigma obrat, když se z trestného kopu z dálky trefil znovu Michal GALUS. Po závěrečném hvizdu rozhodčího tak mohla začít velká radost chlapců ze Sigmy. Nicméně jejich finálový soupeř jim byl minimálně vyrovnaný a tak po dvou porážkách ve finále tohoto turnaje, musí již příští rok zvítězit :-).

 II. ročník turnaje provázela výborná atmosféra, mužstva byla svými příznivci povzbuzována, ale nad všemi vyčnívali fandové a rodiče z 1.SK Prostějov.

 Slavnostní vyhlášení a předání cen všem zúčastněným týmů začalo chvíli po skončení finále. Ceny předával Mgr.Michal Müller - předseda komise pro mládež a tělovýchovu města Prostějova a Mgr. Jiří Pospíšil - radní města. Postupně byli vyhlášeni a oceněni nejlepší hráči všech týmů, dále nejlepší brankář, střelec a hráč turnaje. A nakonec došlo k vyhlášení vítěze celého sobotního sportovního klání, pohár starosty Prostějova zdvihl nad hlavu kapitán Sigmy Olomouc ročníku 2000.

Nejlepší hráč : Daniel Grečmal - Sigma Olomouc

Nejlepší brankář : Vojtěch Marek - 1.SK Prostějov

Nejlepší střelec : David Píchal - 1.SK Prostějov

Nejsympatičtější trenér : Stanislav Ociepka - Haná Prostějov

A jak hráli domácí fotbalisté ? Po úvodním debaklu s Prostějovem, už byly ostatní výsledky daleko lepší. Asi nejlepší zápas odehráli kluci s Hranicemi a byť podlehli 0:1, výkon byl velmi kvalitní. Po porážce 1:3 od HFK Olomouc bylo jasné, že budou hrát o konečné 7-9.místo. Nakonec se Čechovicícm podařilo získat 7.místo, když porazily Hanou Prostějov 4:0 a remízovali s HS Kroměříž 0:0. Oproti loňsku si Čechovice o jeden stupínek polepšily.

1. SOKOL ČECHOVICE – 1.SK PROSTĚJOV    1:9

Branka : M.Řehák

2. SOKOL ČECHOVICE – SK HRANICE   0:1

Branka : -----

3. SOKOL ČECHOVICE – 1.HFK OLOMOUC  1:3

Branka : vlastní

4. SOKOL ČECHOVICE – HANÁ PROSTĚJOV   4:0

Branky : 2x Batěk, Sklenář, Suchánková

5. SOKOL ČECHOVICE - HS KROMĚŘÍŽ   0 : 0

Branka : -----

Sestava TJ Sokol Čechovice : Soldán, Kolařík, Jaroš - Synek, Sklenář, Batěk, Páleník, Borovský, Řehák J., Řehák M., Jeřábek, Flajsar, Hájek, Schuster, Frohn, Suchánková, Jahelka, Klimeš

Závěrem nám dovolte jménem fotbalového výboru TJ Sokol Čechovice poděkovat městu Prostějov za umožnění uspořádat tento turnaj, na který byla poskytnuta finanční podpora z Komise pro mládež a tělovýchovu vedenou Mgr. Michalem Müllerem. Dále bychom chtěli poděkovat všem těm, kteří se na přípravě tohoto turnaje podíleli. Ještě jednou všem díky. A pevně věříme, že se příští rok při podobné akci zase na čechovickém hřišti uvidíme. Za fotbalový výbor Vlastimil Ráček a Josef Sklenář.

NEJLEPŠÍ HRÁČI JEDNOTLIVÝCH MUŽSTEV

SIGMA OLOMOUC 2000 - Radek Kubáč

1.SK PROSTĚJOV - Jiří Jašíček

SK HRANICE - Vojtěch Šůstal

SIGMA OLOMOUC 2001 - Filip Slavíček

1.HFK OLOMOUC - Ondřej Slezák

VIKTORIE PŘEROV - Jakub Zlámal

SOKOL ČECHOVICE - Tomáš Batěk

HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - Jaroslav Voříšek

HANÁ PROSTĚJOV - Ondřej Tetera

KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE

1. SIGMA OLOMOUC 2000

2. 1.SK PROSTĚJOV

3. SK HRANICE

4. SIGMA OLOMOUC 2001

5. 1.HFK OLOMOUC

6. VIKTORIE PŘEROV

7. SOKOL ČECHOVICE

8. HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ

9. HANÁ PROSTĚJOV  

VÝSLEDKOVÁ ČÁST ZAKLADNÍCH SKUPIN

Skupina A

1.SK Prostějov - Sokol Čechovice 9 : 1

Branky : 4x Píchal, 3x Marčík, Jašíček, Běhal - M.Řehák

SK Hranice - 1.HFK Olomouc 1 : 1

Branky : Vymětalík - Derco

Sokol Čechovice - SK Hranice 0 : 1

Branka : Vymětalík

1.SK Prostějov - 1.HFK Olomouc 3 : 0

Branky : Píchal, Marčík, Halenka

Sokol Čechovice - 1.HFK Olomouc 1 : 3

Branky : vlastní - 2x Hrbáč, Slezák

1.SK Prostějov - SK Hranice 3 : 3

Branky : Běhal, Píchal, Jašíček

Skupina B

Sigma Olomouc 2000 - Viktorie Přerov 1 : 0

Branka : Grečmal

HS Kroměříž - Haná Prostějov 1 : 0

Branka : Voříšek

Sigma Olomouc 2000 - Sigma Olomouc 2001 3 : 0

Branky : Galus, Skopal, Král

HS Kroměříž - Viktorie Přerov 0 : 1

Branky : vlastní

Haná Prostějov - Sigma Olomouc 2001 0 : 1

Branka : Trefil

Sigma Olomouc 2000 - HS Kroměříž 1 : 0

Branka : Řípa

Haná Prostějov - Viktorie Přerov 0 : 2

Branky : Mádr, Langer

HS Kroměříž - Sigma Olomouc 2001 1 : 1

Branky : Mlčoch - Trefil

Sigma Olomouc 2000 - Haná Prostějov 8 : 0

Branky : 2x Galus, 2x Řípa, Telíšek, Hrstka, Wencl, vlastní

Viktorie Přerov - Sigma Olomouc 2001 0 : 1

Branka : Kirschbaumtisk
Olomoucký kraj a město Prostějov
finančně přispívá na celoroční
sportovní činnost klubu
a na činnost dětí a mládeže. Děkujeme.

Olomocký kraj
město Prostějov


Předpověď počasí