rozpis zápasů ball
zavřít
Z Postřelmova vezeme 3 body !!! TJ Postřelmov - Sokol Čechovice 1:2 (0:2) - Trajer, J.Šteigl
Béčko prohrálo vysoko ve Vrahovicích. Sokol Vrahovice - Sokol Čechovice "B" 6:2 (4:0) - Potetenin, Foukal
"A" dorost: Sokol Čechovice - SK Chvalkovice 2:4 (0:1), "B" dorost: Sokol Čechovice "B" - FC Lužice 3:4 (1:1)

Historie

První zápas se datuje na 12.8.1945 SK MOSTKOVICE – SK ČECHOVICE

Začátky oddílu kopané.

Začátky oddílu kopané se datují do roku 1945, kdy po skončení druhé světové války vznikl nápad dvou mladých lidí Vojtěcha Sedláčka a Vladimíra Vysloužila udělat nábor mezi občany na utvoření oddílu kopané v Čechovicích. Nábor předčil očekávání a na první informační schůzi se dostavilo 40 občanů. Z těchto lidí byl ustaven osmičlenný přípravný výbor, jehož předsedou byl zvolen Bohumír Všetička. Jejich prvním úkolem bylo podat žádost na MNV o povolení ustanovení sportovního klubu Čechovice a zároveň žádost o přidělení pozemku.  Dne 22.7.1945 se konala ustavující schůze, kde bylo sděleno o přidělení pozemku o rozloze 0,75 ha na místě zvaném „ Zápověď „.

 
Od tohoto data se začala budovat hrací plocha a stavba šaten a sociálního zařízení. A pak přišel den 9.9.1945, kdy bylo slavnostně otevřeno nové hřiště , které bylo vybudováno nevšední obětavou prací brigádníků v rekordním čase 75 dní. Otevření provedl tajemník HŽF p. Peteráč před návštěvou 1200 diváků. Rovněž výkon I. mužstva přispěl k slavnostní pohodě vítězstvím nad Sokolem Přemyslovice vysoko 8:0.

V tomto ohlédnutí do minulosti by jsme Vám chtěli nabídnout historicky první záznam z kroniky čechovické kopané.Jedná se o zápisy utkání SK Čechovice z období 1945 – 1949, které zapsal matrikář a archivář SK Čechovice, pan Jaroslav Kaprál. Popis utkání je v nezměněné podobě.

12.8.1945  SK MOSTKOVICE – SK ČECHOVICE   4 : 3 ( 3 : 3 )

Branky : 0 : 1 Liška, 0 : 2 Škrk, 3 : 3 Vysloužil

Sestava :                 

Němec Miroslav Kaprál Jaroslav - Všetička Václav - Čapka Josef – Frömmel Bedřich – Přikryl Jaroslav - Všetička Mir.-Vysloužil Vlad.–Škrk Kar.–Sedláček Voj.-Liška Zden.


Střídali :                   

Šuta Josef ( Kaprál Jaroslav ), Marák Miroslav ( Všetička Miroslav ), Martínek Josef ( Sedláček Vojtěch )


Vyhledávací cvičný zápas hraný v Mostkovicích, rozhodli pro sebe domácí po vyrovnané hře ku konci zápasu. Hosté ujali se vedení dvěma brankami Lišky z rohu a Škrka po pěkné akci. Domácí vyrovnali a dokonce se jim podařilo ujati se vedení při nastřelení obránce hostí Kaprála, kterou hosté vyrovnali trestným kopem pravoi spojkou Vysloužilem.

Druhý poločas obě strany nastoupili s novými hráči což hře prospělo. Bojovalo se o každý míč, by soupeři rozhodli zápas pro sebe.Každá strana měla příležitost, zvláště hosté, kdy levá spojka Martínek nastřelil tyč. Byli to domácí, kteří dali čtvrtou a dokonce vítěznou branku. Dokonce se jim podařilo vstřeliti pátou branku, ale soudce pro domnělé postavení mimo hru branku neuznal. Hosté nasadili tempo s úsilím o vyrovnání, ale pro zoufalou obranu domácích se jim vyrovnati nepodařilo. Diváci byli se hrou obou stran spokojeni, což projevili potleskem.

Soudce Ad.Vaňkát dopustil se mnoha chyb, pro které obecenstvo bouřilo, ale na výsledku nemohli nic změniti.tisk
Olomoucký kraj a město Prostějov
finančně přispívá na celoroční
sportovní činnost klubu
a na činnost dětí a mládeže. Děkujeme.

Olomocký kraj
město Prostějov


Předpověď počasí