Střídali: 32.min. Matula (Muzikant), 59.min. Chmelík (Jančík), 86.min. F.Hanák (Klváček)
Trenér: Lukáš Koláček
Vedoucí mužstva: Ondřej Maděrka

Hodnocení trenéra Lukáše Koláčka pro Prostějovský Večerník :

"Těžko se mi to hodnotí. Prohráli jsme jednoznačně 4:0, navíc zaslouženě. Je potřeba domácím pogratulovat, zatímco my jsme se od začátku trápili, vůbec nechytili tempo utkání a chvílemi to byla z naší strany až křeč. Ve druhém poločase jsme se trochu zvedli a byli víc na míči, ale bez efektu. Rozhodla kvalita zakončení soupeře plus naše individuální chyby v obranné činnosti. Na mládí týmu se nechci vymlouvat, i když klukům někdy viditelně chybí zkušenosti či sebevědomí při řešení herních situací. Zbytečně vymyšlíme složitosti místo jednoduchosti, zatím nám chybí drajv a nebezpečnost směrem dopředu."

Sokol Klenovice - Sokol Čechovice 3:3 (3:0) na PK 3:5

3.přípravný zápas - okresní pohár hráno v Klenovicích dne 28.7.2018
3:1 Muzikant 49.min., 3:2 Kolečkář 57.min., 3:3 Kolečkář penalta 79.min.

Halouzka - Jahl

Střídali: 46.min. Jančík (Němeček), 69.min. Veselý (Kupka), 87.min. F.Hanák (Muzikant)
Vedoucí mužstva: Petr Klimeš

"Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. Ten první jsme absolutně nezachytili, nebyli v zápase, všude dobíhali pozdě. Navíc jsme neproměnili čtyři vyložené šance, zatímco domácí těžili z maximální produktivity, potvrdili svou ofenzivní sílu. Po pauze jsme hru zlepšili, byli trpěliví a ukázalo se, že naši kluci jsou na tom fyzicky lépe než ti soupeřovi. Pomohlo rychlé snížení na 3:1, což tým nakoplo, začali jsme si víc věřit a dokázali jak vyrovnat, tak zvládnout penaltový rozstřel, což je i o štěstí. Obratu si cením, mužstvo ukázalo morálku a charakter. Pohár bereme se vší vážností, chtěli jsme postoupit. Proto mám radost, že se to podařilo a jdeme dál."

25.kolo hráno v Čechovicích dne 10.6.2018
1:0 Jahl (Novák) 40.min., 2:0 Jahl (Klváček) 60.min., 3:0 Novák (Klváček) 65.mi., 4:0 Klváček (Kupka) 79.min., 5:0 Jahl (Němeček) 89.min.

Polák

Kupka - Koláček - Walter - Chmelík

Novák - Hatle - Muzikant - Němeček

P.Zapletal - Jahl

Střídali: 33.min. Klváček (P.Zapletal), 86.min. Pospíšil (Hatle)
Trenér: Evžen Kučera
Vedoucí mužstva: Marek Začal

Hodnocení trenéra Evžena Kučery pro Prostějovský Večerník :

"My jsme spokojeni, vyhrát derby 5:0  je krásná věc. Navíc jsme již posedmé za sebou neprohráli a kluci si chtějí zahrát fotbal, užíváme si to. Daří se nám a někdy jsme měli i štěstí. Teď se nám vrátil Luďa Jahl a hrozně nám pomáhá, díky němu jde mužstvo nahoru. Najednou máme útočníka, takový snajpr nám chyběl dva roky, i proto jsme loni nepostoupili. Jeho góly nám chyběly, teď se dva zápasy trefil hned čtyřikrát. Umí přebrat míč, udělat kličku, narazit si a nechybí mu klid v zakončení. První půle byla ještě vyrovnaná a Luďa zničehonic přehodil gólmana, ve druhé půli to vypadalo, že bude mít soupeř navrch, postupně jsme ale přebírali otěže a byli jsme lepší a lepší. Zlomili jsme je psychycky a excelovali jsme. Ideálně bychom chtěli vyhrát v Kojetíně a skončit před Kostelcem i Lipovou."

Chmelík - Jahl

Střídali: 46.min. Jansa (Jahl), 75.min. Klváček (Muzikant), 88.min. Veselý (Š.Hanák)

"První půle byla z naší strany solidní a vytěžili jsme z toho jeden gól, mohli jsme navíc přidat i další. Stál proti nám hodně kvalitní mančaft, jehož síla je v záloze a v útoku. Obrana už je slabší, přesto jeho síla neodpovídá tomu, kde se v tabulce nachází, jsou ale hodně neukáznění a hodně mluví s rozhodčím a řvou. Druhou půli jsme ještě začali jakž takž, pak jsme se ale hlavně bránili. Jsem rád, že jsme po tak dlouhé šňůře opět vyhráli, kluci zabojovali a výborně zachytal Kuba Polák. Máme víc kvalitních golmanů a Kuba teď chytal tři roky v kuse, tak si potřeboval odpočinout a nastoupil občas i v poli, dokonce přihrával i na branku. Není tak vyloučeno, že je příště opět prostřídáme."