8.kolo  hráno v Čechovicích dne 28.9.2014
Branky: 1:0 Klváček (Machynek), 2:1 Varga (Drmola), 3:1 Klváček (Machynek)

Střídali: Frys (M.Prášil), Chmelík (Haluza), Jansa (Varga), Žídek (Klváček)
Trenér: Jaroslav Klimeš
Asistent trenéra: Jaroslav Šťastný
Vedoucí mužstva: Roman Švéda

Do utkání jsme nastoupili bez stále nemocné opory Fanu Kolečkáře, ale již s uzdraveným Jardou Vinklárkem a také s 2 posilami ze Sokola Určice (Pitákem a Machynkem ), u kterých jsme využili tzv. statusu farmy a tito hráči tedy mohli za náš tým nastoupit.

Začátek zápasu byl vyrovnaný a bez šance. První příležitost si vypracoval Machynek, který se „proháčkoval“ až před brankáře, ale nastřelil pouze jeho nohy. Ve 27.min. pěkně hlavičkoval Drmola a dvě minuty později Halouzka v dobré střelecké pozici prováhal. Radovat jsme se mohli ve 30.minutě, Machynek se u rohového praporku tak dlouho uvolňoval, až se mu to podařilo, poslal přihrávku před bránu a KLVÁČEK prostřelil brankáře hostí. Bohužel za pár minut bylo vyrovnáno, tradiční střelec Dubu Šálek se otočil na malém vápně kolem obránce a přízemní střelou k tyči vyrovnal. Ve 49.minutě zlikvidoval Milan Piták velmi nebezpečný přímý kop a hned z protiútoku přišel krásný Drmolův centr na Tomáše Vargu  a tento „sváteční střelec“ si míč zpracoval a prostřelil brankáře hostí – 2:1. O pět minut později bylo ještě veseleji, Machynek poslal přízemní centr před branku a Klváček patičkou zvýšil na 3:1. Vypadalo to už na naši jasnou záležitost, nicméně hosté se nevzdali a v 64.minutě po dlouhém autu do vápna, hlavou snížili na 3:2. Naštěstí jsme tento stav udrželi až do závěrečného hvizdu a po třech porážkách  v řadě jsme se mohli radovat z vítězství.

Hodnocení trenéra Jaroslava Klimeše pro Prostějovský Večerník :

„Po předchozích neúspěších jsme před vlastními fanoušky, kteří přišli opět v hojném počtu, chtěli navázat na naše předešlé výkony. Začali jsme aktivně, hráli jsme po zemi, oni ale hráli od zadu a po dvaceti minutách začalo trápení. Kluci chtěli, byla na nich ale patrná křeč, hrálo se to na sílu, lehkost chyběla. Vypadalo to, že se po úvodní brance chytneme, ale po individuální chybě soupeř vyrovnal. Druhý poločas nám ale vyšel a brzy jsme vedli 3:1, dařilo se nám dát do hry kombinaci a řád. Ale opět jsme inkasovali, po natrénovaném dlouhém autu do vápna a tím začala naše trápená. Nicméně jsme to ukopali a Dub jsme do ničeho nepustili. Chtělo by to opět nějakou sérii, ať nejsme pod tlakem.“

Halouzka – J.Klváček

Střídali: Frys (Mach), J.Klváček (Ostratický), Chmelík (Žídek)

video

více ...20.9.2014

Sokol Čechovice- Sokol Bělotín 2:3 (2:1)

6.kolo  hráno v Čechovicích dne 14.9.2014
Branky: 1:0 Halouzka (Haluza), 2:1 Zacpal (Haluza)

Zelinka

Jano – Vlach – Zacpal – Čech

Jansa  - Kolečkář – M.Klimeš – Haluza

Střídali: Varga (Jansa), A.Prášil (M.Klimeš)

Hodnocení trenéra Jaroslava Klimeše pro Prostějovský Večerník : „Podařil se nám vstup a brzy jsme dali krásný gól, celou první půli to z naší strany bylo v pořádku, byli jsme aktivní, hráli po zemi. Od 60.minuty to ale šlo z naší strany dolů, začali jsme se herně vytrácet. Nemyslím si, že to bylo dáno fyzičkou, ale spíš nezkušeností. Hosté nás v závěru standardkami umlátili a přehráli. Mají na to vhodné typy hráčů a dobře nacvičené. Oproti Náměšti, proti níž jsme hráli „tužku“ to bylo lepší a posunuli jsme se. Bohužel se nám ale nepodařilo  odskočit, protože šance na třetí gól byly. Bělotín nás potrestal,  takový je bohužel fotbal.“

Žídek – Halouzka

Střídali: Drmola (Haluza),  Zacpal (Frys), Chmelík (Jano), Ostratický (Žídek)
Vedoucí mužstva: Jiří Jančík

Po čtyřech výhrách v řadě, přišlo v neděli vystřízlivění. Náměšť je pro náš tým velmi nepříjemný, houževnatý soupeř, který hraje řádně od podlahy a velmi jednoduše. Hráči dnes poznali, že fotbal bolí a pokud se chce uspět, musí se vždy a za každou cenu odmakat.

Hned v první minutě hosté zazlobili, naštěstí hlavička skončila těsně nad. Téměř z protiútoku se řítil zleva Halouzka na bránu, ale míč dobře netrefil, ale také z toho nic nebylo. To v 19.minutě už branka z první střely mezi tyče,  padla. Míč šel z pravé strany přes celou šíři, až nepokrytému levému útočníkovi a ten se přízemní ranou k levé tyči nemýlil – 0:1. Chvíli poté měli hosté další příležitost, ale Zelinka si poradil. Náš tým si do půle téměř žádnou šanci nevypracoval za zmínku stojí jen dalekonosná střela Halouzku těsně nad.

Ve druhé půli jsme byli blízko vyrovnání v 65.minutě, kdy byla před brankou hostí poměrně velká „skrumáž“ a obránci dvakrát vykopávali míč z brankové čáry. O pět minut později měl obří šanci střídající Ostratický, ale téměř dvoumetrového brankáře se mu přehodit nepodařilo. Poté jsme měl ještě jednu příležitost, ale branku by jsme dnes asi nedali. V závěru jsme otevřeli hru a soupeř nás velmi šikovným útočníkem v 89.minutě z brejku potrestal a zvýšil na 0:2. Bylo to dnes „den blbec“. Je třeba si z toho vzít ponaučení a tento výsledek se silným celkem Bělotína napravit. Každý zápas se musí odmakat naplno, nikdo se sám neporazí.

Hodnocení trenéra Jaroslav Klimeše pro Prostějovský Večerník :

„Náměšť nemá špatné mužstvo. Dostali jsme gól po chybě, pak to zavřeli a my jsme nakopávali, nebylo to nic pro oko diváka. Chtěli jsme hrát sice po zemi a o přestávce jsme k tomu kluky nabádali, že je to jediná cesta jak uspět, a záblesky tam byly, jenže nešlo to a gól bychom nedali ani do soudného dne. Táhli jsme ale dlouhou šnůru, včetně přípravy asi osmi výher v řadě. Něco tím končí, něco naopak začíná. Teď nás čeká Bělotín, to bude na hody dobrý špíl, my i oni chceme hrát fotbal.“

více ...7.9.2014

FK Spartak Lipník nad Bečvou – Sokol Čechovice 1:2 (1:0)

4.kolo  hráno v Lipníku nad Bečvou dne 30.8.2014
Branky: 1:1 M.Klimeš ( Jano ), 1:2 Kolečkář ( P.Halouzka )

Zelinka

Jano – Vlach – Vinklárek –F.Čech

Varga – Kolečkář – Haluza – Drmola

Halouzka – Žídek

Střídali: M.Klimeš ( Haluza ), A.Prášil ( Kolečkář ), Chmelík ( Drmola ), Ostratický ( Žídek )

Hodnocení trenéra Jaroslava Klimeše pro Prostějovský večerník :

Vítězství venku si velmi cením, byl to těžký zápas. Lipník má dobré mužstvo a připravil se na nás, nenechali nás hrát. Hráli agresivně, ovšem v mezích, po prvním doteku jsme na nic neměli čas. V první půli nám to neběhalo a bylo to špatné, pak jsme si to vyříkali a ihned po nástupu jsme dvěma rychlými brankami otočili. Zatím to byl náš nejhorší výkon, hlavně v první půli nám nic nešlo, byli jsme u všeho pozdě a nenabízeli jsme se, nevím co se stalo. Poprvé jsme také jako první inkasovali a byl jsem zvědavý, jak si s tím hráči poradí. Vyšlo nám to, takže jsme spokojení.